Podsumowanie 4 kolejki Fortuna 1 ligi.

GKS Tychy utrzymał pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. Piłkarze prowadzeni przez trenera Dariusza Banasika pokonali 1:0 Wisłę Kraków. Sporo goli padło w meczach w Katowicach, Rzeszowie i Warszawie. Tabelę bez punktu zamyka Chrobry Głogów.

Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
1:0 – Paweł Żyra 35′
2:0 – Egzon Kryeziu 54′
3:0 – Marko Roginić 56′
3:1 – Rafał Wolsztyński 74′

4. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się w Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik podejmował ostatniego w tabeli, Chrobrego Głogów. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 1:0, a po zmianie stron dołożyli kolejne dwa gole. Drużyna Chrobrego zdołała jeszcze zdobyć honorową bramkę, gdy bramkarza zespołu z Lubelszczyzny pokonał Rafał Wolsztyński. Górnik rywala ograł zatem 3:1 i na swoim koncie ma sześć „oczek”. Chrobry wciąż bez zdobytego nawet punktu zamyka tabelę Fortuna 1 Ligi.

W 22. minucie Sebastian Bergier nie wykorzystał rzutu karnego

W Katowicach padło sporo goli. Miejscowy GKS zdecydowanie pokonał rywala i zadowolił swoich kibiców. Gospodarze mogli prowadzić już od 22. minuty, ale Sebastian Bergier nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę później było już jednak 1:0. Na przerwę katowiczanie zeszli z wynikiem 2:0 dla siebie, a tuż po wznowieniu gry zdobyli trzecią bramkę. Co prawda Wisła odpowiedziała golem Łukasza Sekulskiego, ale Adrian Danek w 78. minucie ustalił wynik spotkania na 4:1 dla GKS-u Katowice. Dzięki takiemu rezultatowi katowiczanie z siedmioma punktami znajdują się w czołówce tabeli Fortuna 1 Ligi. Wisła jest tuż nad kreską.

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 – Piotr Żemło 75′

Piłkarze Odry Opole po porażce z GKS-em Tychy (0:2) szybko zrehabilitowali się przed swoimi kibicami. Na gola w Opolu trzeba było długo czekać, bo padł on kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Tę bramkę zdobył Piotr Żemło. Dzięki temu golowi Odra wywalczyła trzy punkty i po czterech kolejkach na swoim koncie ma ich już dziewięć. Górale do tej pory zgromadzili trzy „oczka”.

GKS Tychy – Wisła Kraków 1:0 (0:0)
1:0 – Marcel Błachewicz 41′

W hicie 4. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy rywalizował z Wisłą Kraków. Na to spotkanie kibice ostrzyli sobie zęby i emocji w nim nie zabrakło. Gospodarze mogli prowadzić od 25. minuty po samobójczym golu Igora Łasickiego, ale po analizie VAR z powodu zagrania ręką ta bramka nie została uznana. Kilka minut później gospodarze znów skierowali piłkę do siatki „Białej Gwiazdy”, ale i ten gol nie został uznany. Dopiero w 41. minucie tyszanie mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia. Zespołową akcję ładnie wykończył Marcel Błachewicz. 1:0 dla GKS-u Tychy! Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku chociaż tyszanie mieli znakomitą okazję w doliczonym czasie. Bramka jednak nie padła i GKS Tychy skromnie pokonał Wisłę Kraków. Tyszanie po czterech kolejkach mają komplet punktów i są liderem Fortuna 1 Ligi. „Biała Gwiazda” zajmuje miejsce w środku stawki.

Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)
0:1 – Maciej Górski 61′

W ostatnim sobotnim spotkaniu Zagłębie Sosnowiec podejmowało Resovię Rzeszów. Oba zespoły nie weszły dobrze w sezon, ale po zakończeniu tego spotkania w zdecydowanie lepszych nastrojach byli zawodnicy z Rzeszowa. Resovia po golu Macieja Górskiego skromnie pokonała rywala i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół ze stolicy Podkarpacia pomału się rozkręca i na swoim koncie ma już cztery „oczka”. Zagłębie po trzech porażkach i jednym remisie ma tylko jeden punkt i plasuje się w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi.

Lechia Gdańsk – Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 – Elias Olsson 28′

W niedzielę Lechia Gdańsk mierzyła się z rewelacją sezonu, Zniczem Pruszków. Beniaminek bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, ale w spotkaniu z Lechią musiał uznać wyższość rywala. Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy wygrał skromnie, ale zdobył ważne trzy punkty. Po bramce strzelonej przez Eliasa Olssona Lechia zwyciężyła 1:0 i ma na swoim koncie siedem punktów – tyle samo, co Znicz. Zespół z Pruszkowa poniósł pierwszą porażkę w sezonie.

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 2:3 (2:3)
0:1 – Hubert Adamczyk 9′
1:1 – Bartłomiej Poczobut (k.) 31′
1:2 – Karol Czubak 38′
2:2 – Bartłomiej Poczobut (k.) 45′
2:3 – Olaf Kobacki 45′

W Rzeszowie sporo emocji, zwłaszcza w pierwszej połowie! W tej części potyczki padło bowiem aż pięć goli. Szczególnie interesujące były zwłaszcza jej ostatnie minuty. Udanie w to spotkanie weszli gdynianie, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Na bramki strzelane przez Arkę zespół Stali odpowiadał golami Bartłomieja Poczobuta z rzutów karnych. W samej końcówce pierwszej połowy gola na 3:2 dla Arki zdobył natomiast Olaf Kobacki. W drugiej części meczu wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Arka Gdynia odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gdynianie po tym spotkaniu na swoim koncie mają pięć „oczek”. Stal Rzeszów z jednym punktem jest druga od końca w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Motor Lublin 0:2 (0:0)
0:1 – Kamil Wojtkowski 50′
0:2 – Kacper Śpiewak (k.) 77′

W Niecieczy zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmował beniaminka z Lublina. Motor udanie rozpoczął rozgrywki i sumiennie kolekcjonował kolejne punkty. Nie inaczej było i w niedzielę. Pierwsza połowa tej potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem. Chwilę po wznowieniu gry gola dla lublinian strzelił Kamil Wojtowski. Później bramkarza „Słoni” z rzutu karnego pokonał jeszcze Kacper Śpiewak. Dzięki tym bramkom drużyna Goncalo Feio wygrała w Niecieczy 2:0 i po czterech kolejkach Fortuna 1 Ligi ma dziesięć punktów.

Polonia Warszawa – Miedź Legnica 3:4 (1:1)
3:4 – Marcel Mansfeld 84′

W ostatnim meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze beniaminka z Warszawy podejmowali spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy, Miedź Legnica. Cóż to było za spotkanie! Emocjami z tej potyczki można spokojnie obdzielić kilka meczów! „Czarne Koszule” już w 11. minucie objęły prowadzenie, ale goście z Legnicy odpowiedzieli chwilę później. W drugiej części spotkania bramek było zdecydowanie więcej! Najpierw dwa gole strzelili legniczanie, ale Polonia pokazała charakter, wykorzystała dwa rzuty karne i doprowadziła do remisu. To jednak Miedź zadała decydujący cios! W 84. minucie gola na 4:3 dla legniczan strzelił Marcel Mansfeld. Miedź po niesamowicie ciekawym meczu pokonała Polonię Warszawa 4:3 i ma już dziesięć punktów – tyle samo, co Motor Lublin i dwa mniej niż lider, GKS Tychy.

tabela po 4 kolejkach :

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FORTUNA 1LIGA Drużyna GKS Tychy TABELA Fortuna 1 Liga Mecze Miedź Legnica Punkty Motor Lublin 12 Odra Opole 10 Awans GKS Katowice 10 Lechia Gdańsk 9 Znicz Pruszków Górnik Łęczna Arka Gdynia 10. Baraże Wisła Kraków 11. 6 5 12. Bruk-Bet Termalica Nieciecza Resovia Rzeszów 5 Podbeskidzie Bielsko -Biała Polonia Warszawa Wisła Płock 16. 17. Zagłębie Sosnowiec Stal Rzeszów 18. 3 Chrobry Głogów Spadek”