Trwa gruntowna modernizacja stacji pogotowia ratunkowego w Tychach.

 


W Tychach trwa gruntowna modernizacja dotychczasowej stacji, która powstaje w zasadzie od początku. Zupełnie nową stację będą miały Żory, gdzie działkę pod jej budowę przekazało miasto. 

Po Mysłowicach i Sosnowcu wybudowaną tak naprawdę od nowa placówkę będą miały Tychy. Powstaje ona kosztem blisko 4,4 mln zł, z czego 1,95 mln zł pochodzi z budżetu samorządu województwa.

W sąsiedztwie znajduje się dziesięć miejsc garażowych, które powstały jeszcze w pierwszym etapie inwestycji. Kolejnym jest już sama stacja, gdzie w pogotowiu będą dyżurowały cztery zespoły wyjazdowe – informuje facebookowy profil WPR w Katowicach.

Pomieszczenia będą klimatyzowane, a sam budynek zyska zupełnie nowy węzeł sanitarny oraz instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną. Prace modernizacyjne prowadzone są w iście błyskawicznym tempie i według planu mają zakończyć się już w październiku, a stacja zostanie przekazana do użytku pod koniec roku.

– Modernizacje dotychczasowych i budowy nowych stacji to w praktyce inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Ważny jest także komfort pracy personelu ratowniczego, równanie do najwyższych standardów – podsumowuje Łukasz Pach, dyrektor WPR w Katowicach.


Źródło : https://wpr.pl/