GKS Tychy pokonał Wisłę Kraków i nadal lideruje w Fortuna 1 lidze.

GKS Tychy się nie zatrzymuje. Lider 1. ligi wciąż jest niepokonany. Tym razem zespół Dariusza Banasika pokonał Wisłę Kraków 1:0.

GKS Tychy początek sezonu ma imponujący. Mecz z mającą wielkie aspiracje i nieco gorsze wyniki Wisłą Kraków miał być okazją do sprawdzenia, czy ekipa Dariusza Banasika może myśleć o awansie do PKO Ekstraklasy.

Po raz pierwszy w tym sezonie to nie Wisła prowadziła grę, a jej rywal. A wynik 1:0 dla GKS-u był najniższym wymiarem kary, bo tyszanie strzelili trzy gole, lecz tylko jeden został uznany. Najpierw po świetnej kontrze i zagraniu w pole karne piłkę do własnej bramki skierował Igor Łasicki. Wcześniej jednak jeden z gospodarzy dotknął futbolówkę ręką. Dosłownie trzy minuty później gola strzelił Mateusz Radecki, ale pomocnik był na spalonym jeszcze zanim piłka spadła pod jego nogi.

Z dwóch ostrzeżeń wiślacy nie zrobili sobie nic – i szybko zostali za to ukarani. Z prawej strony dośrodkował Dominik Połap, zaś zupełnie nieobstawiony Marcel Błachewicz zamknął akcję celnym strzałem – i pokonał Alvaro Ratona. Do przerwy było 1:0.

Po kwadransie to Wisła zaczęła narzucać swój styl, ale na niewiele się to zdawało. Po trzech zmianach w 46. minucie obraz gry powoli się zmieniał, ale Tychy zaczęły stawiać na groźne kontry. Nie przynosiły one efektu bramkowego. Gola strzelić mógł za to Goku, ale po akcji Białej Gwiazdy Hiszpan posłał podcinkę w poprzeczkę. To była najlepsza okazja Wisły. Tak dobrych zespół Sobolewskiego już nie był w stanie sobie stworzyć.

GKS po czterech meczach ma komplet 12 punktów i fotel lidera Fortuna 1 ligi.

GKS Tychy – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

• Marcel Błachewicz 42′

GKS : Kikolski – Budnicki, Nedić, Tecław – Połap (Skibicki 67′, Bieroński 83′), Radecki, Żytek, Mystkowski (Szpakowski 83′), Błachewicz – Śpiączka (Rumin 71′), Mikita (Niewiarowski 67′)

Wisła : Raton – Junca, Satrustegui, Łasicki (46. Colley), Jaroch (46. Szot) – Duda, Basha (46. Sapała), Alfaro, Goku, Villar (Baena Perez  80′) – Sobczak

Żółte kartki : Nedić, Połap, Budnicki, Radecki – Jaroch, Szot, Satrustegui

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)