Utrudnienia na tyskich drogach podczas ostatniego etapu 80. Tour de Pologne.

 


Tyscy policjanci będą zabezpieczać odcinek drogi ostatniego z etapów 80. Tour de Pologne. Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończy się cały wyścig. Mundurowi apelują o stosowanie się do objazdów i poleceń funkcjonariuszy. Zachęcamy także wszystkich do wcześniejszego zaplanowania podróży.

4 sierpnia peleton Tour de Pologne przejdzie przez nasze miasto. Kolarze będą jechali trasą DK-44 od strony Mikołowa, ulicą Beskidzką, a następnie ul. Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca. Planowo, utrudnienia w ruchu rozpoczną się około godziny 14.30, a wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał będzie peleton, będą wyłączone z ruchu.

O bezpieczeństwo zawodników na trasie przejazdu będą dbać służby porządkowe organizatora, funkcjonariusze Ochotniczych Straży Pożarnych oraz policjanci. Zwracamy się z informacją do mieszkańców, ale także kibiców i osób, które świadczą usługi transportowe, że w związku z wyścigiem wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Utrudnień tych należy spodziewać się od godziny 14.30, w zależności od przebiegu przejazdu. Wjazd peletonu uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Ruch na trasie wyścigu zostanie otwarty bezpośrednio po przejeździe peletonu.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Cały wyścig składa się z 7 etapów i rozpocznie się 29 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po przejechaniu ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim kolarze będą finiszować na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu. Kolejne etapy to Leszno-Karpacz, Wałbrzych-Duszniki-Zdrój, Strzelin-Opole, Pszczyna-Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach i finałowy etap z Zabrza do Krakowa, który odbędzie się 4 sierpnia.

Wszystkie informacje na temat wyścigu oraz szczegóły związane z trasą przejazdu i utrudnieniami w ruchu, dostępnie są na stronie organizatora wydarzenia – www.tourdepologne.pl.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/