Magdalena Konopka nową trenerką drużyny kobiet GKS Tychy.

 


Przed sezonem 2023/24 doszło do zmian w sztabie drużyny kobiet KP GKS Tychy. Na stanowisku pierwszego trenera, Marcina Piekarskiego zastąpiła Magdalena Konopka.

Nowa trenerka kobiecej drużyny GKS-u Tychy ma za sobą bogatą karierę piłkarską, którą zaczynała w klubie Tempo Paniówki. Później trafiła do obecnego KKS Górnika Zabrze, w którym występowała blisko dziewięć lat, by trafić do występującego w 2. Bundeslidze SC 13 Bad Neuenahr. Później wróciła do kraju, gdzie występowała na poziomie Ekstraligi – najpierw w AZS PWSZ Wałbrzych, a później w AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków. W barwach tego ostatniego świętowała dwukrotnie tytuł mistrzyni Polski w futsalu.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej, przez cztery lata była trenerką-koordynatorką w klubie Tempo Paniówki, gdzie odpowiadała za stworzenie pionu szkolenia kobiecej piłki. Pracowała także w drużynach młodzieżowych Gwarka Ornontowice.

Nie zastanawiałam się długo nad propozycją GKS-u. Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z ławką trenerską, chce się rozwijać i ja także. Praca z seniorkami to coś zupełnie innego niż z młodzieżą i nie ukrywam, że to dla mnie kusząca sprawa – mówi nowa trenerka drużyny kobiet KP GKS Tychy Magdalena Konopka.

Przed nią i jej drużyną sporo pracy, bowiem coraz bliżej inauguracji sezonu. Ta przypada na 22 sierpnia i spotkanie z MKS Tauron Myszków w ramach I rundy wojewódzkiego Pucharu Polski.

Najbliższe dni to na pewno poznawanie siebie, żebyśmy mogły złapać wspólny język. Będą to też intensywne dni. Do rozegrania mamy kilka sparingów, do tego trzy jednostki treningowe w tygodniu, w międzyczasie spotkanie pucharowe. Liga rusza na początku września i musimy zrobić wszystko, żeby jak najlepiej się do niej przygotować – opowiada.

Magdalena Konopka zastąpiła na stanowisku trenera Marcina Piekarskiego, który nie przedłużył umowy z klubem. Drużynę kobiet GKS-u Tychy prowadził w sezonie 2022/23 – pierwszym w historii. Wcześniej, od stycznia 2020 roku trenował drużynę seniorek Polonii Tychy, która latem 2022 roku została przejęta przez KP GKS Tychy. Bilans trenera Piekarskiego z zespołem to dziewięć zwycięstw i jedenaście porażek w oficjalnych spotkaniach, co dało szóstą lokatę w tabeli rozgrywek III ligi grupy 3 oraz awans do wojewódzkiego finału  Pucharu Polski.

Debiut nowej trenerki nastąpi w najbliższy piątek, 4 sierpnia, podczas sparingu z LUKS Rolnikiem Biedrzychowice-Głogówek (II liga).


Źródło : https://gkstychy.info/