Zwycięstwo ukraińskiej drużyny na tyskim Stadionie Miejskim w Lidze Konferencji Europy.

Worskła Połtawa w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji pokonała w Tychach gruziński zespół FC Dila Gori 2:1 (0:0).

Ukraińska drużyna, która ze względu na agresję Rosji nie może rozgrywać spotkań w europejskich pucharach u siebie, wybrała w eliminacjach Ligi Konferencji jako „swój” stadion tyskiego GKS.

Od początku przewagę miał zespół z Gruzji, który w pierwszej rundzie okazał się lepszy od drużyny DAC Dunajska Streda (Słowacja). Ukraińcy, którzy rywalizację rozpoczęli od drugiej rundy, w pierwszej połowie próbowali zdobyć gola z kontrataków. Bliski tego był w 20. minucie Ibrahim Kane. Po długim rajdzie strzelił on tak, że piłka odbiła się od słupka.

W 57. minucie bramkę dla drużyny z Gruzji zdobył Ukrainiec grający w FC Dila Mykoła Kowtaliuk. Po stracie gola Worskła przejęła inicjatywę i wyrównała w 73. minucie – Felipe Rodriges. Gdy wydało się, że mecz zakończy się remisem, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem z dystansu popisał się Kane.

Worskła Połtawa – FC Dila Gori 2:1 (0:0)

Bramki: Felipe Rodriges 73′, Ibrahim Kane 90+3′ – Mykoła Kowtaliuk 57′