Nowe stacje do samodzielnej naprawy rowerów i nowe stojaki rowerowe pojawiły się w Tychach.

 


Lato w mieście to czas, w którym szukamy możliwości aktywnego spędzania czasu. Bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych form aktywności jest rower, a nieustannie rosnąca popularność turystyki rowerowej jest impulsem do inwestowania w infrastrukturę rowerową.

Tychy to dobre miejsce również dla rowerzystów i to właśnie z myślą o nich budujemy nowe drogi rowerowe, oraz instalacje poprawiające komfort przemieszczania się rowerem. Obecnie dla miłośników jednośladów, napędzanych siłą mięśni, montowane są dwie nowe stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Pierwsza przy ul. Burschego, w rejonie budowanej ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego (przyp. od ul. Hlonda do ul. Dołowej), druga u zbiegu ulic: Kościuszki i Katowickiej. Obie będą gotowe do użytku od czwartku, 27 lipca.

W kilku punktach miasta pojawiły się nowe stojaki rowerowe: sześć sztuk w okolicy skrzyżowania ulic: Niepodległości i Grota Roweckiego przy Urzędzie Skarbowym, pięć na Rynku (przy skrzyżowaniu ulic: Bocheńskiego i Kościuszki) oraz dwa przy skrzyżowaniu ul. Bibliotecznej z ul. Batorego. Kolejne zostaną zamontowane przy ul. Kościuszki w rejonie parkingu nad potokiem Tyskim (okolice sklepu Metalowiec). Montaż rozpocznie się w przyszłym tygodniu (5 sztuk).


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/