Ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu na remis.

Drużyna Dariusza Banasika zakończyła mecze kontrolne pojedynkiem z ukraińskim zespołem FC Vorskla Poltava. Po 90′ minutach spotkania tablica wyników wskazywała 2:2. 2 gole dla Trójkolorowych strzelił Daniel Rumin.

W ostatnim sparingu zespół GKS-u Tychy szybko otworzył wynik, bowiem już w 46′ minucie Daniel Rumin umieścił piłkę w siatce. Do remisu goście doprowadzili w 34′ spotkania. Bramkę dla Poltavy zdobył Vladen Yurchenko.

Jeszcze przed przerwą obie drużyny zdołały zdobyć po jednej bramce. W 36′ Ruslan Stepaniuk podwyższył wynik na 1:2. Jednak ku uciesze zgromadzonych fanów dublet zanotował Rumin, tym samym doprowadzając do remisu.

Był to ostatni mecz kontrolny Tyszan. 22 lipca Trójkolorowi rozpoczną nowy sezon Fortuna 1. Ligi, grając na wyjeździe z beniaminkiem, Polonią Warszawa o godz. 20.00.

GKS Tychy – Vorskla Poltava 2:2

Skład na 1. połowę: Kikolski, Machowski, Budnicki, Nedić (C), Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Mystkowski, Rumin, Mikita.

Skład na 2. połowę: Kikolski, Szpakowski, Budnicki, Nedić (C), Tecław, Błachewicz, Radecki, Żytek, Niewiarowski, Rumin, Mikita.