Zwycięstwo tyskich piłkarzy w sparingu ze Śląskiem Wrocław.

W czwartym tego lata meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu Fortuna 1 Ligi, piłkarze GKS-u Tychy pokonali na stadionie przy Oporowskiej przedstawiciela PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław 2:1.

Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. W 11. minucie świetną, trójkową akcję Mystkowski-Machowski-Mikita wykończył ten ostatni. Kilkanaście minut później gospodarze wyrównali po golu Patryka Szwedzika, natomiast dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony ponownie na prowadzenie GKS wyprowadził Mystkowski, który wykorzystał błąd defensywy Śląska.

Ostatnie dwie gry kontrolne podopieczni Dariusza Banasika rozegrają w najbliższą sobotę – z beniaminkiem II ligi, Polonią Bytom oraz drużyną ukraińskiej ekstraklasy, Vorsklą Poltava. Więcej informacji o tych sparingach przekażemy niebawem.

Śląsk Wrocław – GKS Tychy 1:2 (1:2)
0:1 – Patryk Mikita (11.)
1:1 – Patryk Szwedzik (24.)
1:2 – Przemysław Mystkowski (35.)

GKS Tychy: (I połowa) 44. Adrian Kostrzewski – 21. Krzysztof Machowski, 4. zawodnik testowany I, 6. Nemanja Nedić, 33. Jakub Tecław, 98. Marcel Błachewicz – 28. Przemysław Mystkowski, 23. Mateusz Radecki, 25. Wiktor Żytek, 77. Patryk Mikita – 9. Daniel Rumin.
(II połowa) 44. Adrian Kostrzewski – 24. Dominik Połap (52, 7. Natan Dzięgielewski), 4. zawodnik testowany I, 6. Nemanja Nedić, 3. Petr Buchta, 27. zawodnik testowany II – 20. Wiktor Niewiarowski, 30. Jakub Bieroński, 8. Marcin Szpakowski, 16. zawodnik testowany III – 11. Kacper Skibicki. Trener Dariusz Banasik.