Wygrana tyszan w sparingu z Radomiakiem Radom.

Jednym z zaplanowanych elementów obozu przygotowawczego w Busku-Zdrój był kolejny już mecz kontrolny, tym razem z ekstraklasowym Radomiakiem Radom. Na przyhotelowym boisku w Warce nad Pilicą drużyna Dariusza Banasika zwyciężyła w sparingu 1:0 po bramce Mateusza Radeckiego.

Pierwsza połowa, choć w kwestii posiadania piłki dość wyrównana, należała raczej do Trójkolorowych. Tyszanie wykreowali kilka groźnych sytuacji zakończonych strzałem, które jednak wybronił golkiper Radomiaka Radom. Ekipa gospodarzy nie postraszyła naszego zespołu, który dość solidnie prezentował się także w obronie. Tuż przed końcem 1. połowy jeden z piłkarzy gospodarzy został ukarany czerwonym kartonikiem.

W drugiej połowie trener Banasik postawił na kilka zmian, podobnie jak i szkoleniowiec ekstraklasowiczów. Kolejna odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Radomianie oddali kilka niezbyt mocnych strzałów na bramkę, które z łatwością wybronił Kikolski. Goście kilka razy mieli też okazję na strzał z rzutu wolnego, z niebezpiecznej odległości.

Trójkolorowym nie udało się podwyższyć prowadzenia i ostatecznie zwyciężyli 1:0. Trener Banasik, biorąc pod uwagę fakt, że był to sparing, zgodził się, aby w drugiej połowie Radomiak ponownie grał w 11 zawodników.

Radomiak Radom – GKS Tychy 0:1

Skład na 1. połowę: Kikolski, Machowski, Nedić, Tecław, Błachewicz, Skibicki, Radecki, Żytek, Mystkowski, Mikita, Rumin.

Skład na 2. połowę: Kikolski, Połap, Nedić, Tecław, Błachewicz, Niewiarowski, Radecki, Żytek, Mystkowski, Mikita, Rumin