Wspólne służby Policji i Straży Miejskiej nad Jeziorem Paprocańskim.

 


W Tychach nad Jeziorem Paprocańskim, działa Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej. Policjanci, wspólnie ze Strażą Pożarną, czuwają nad bezpieczeństwem odpoczywających tam osób. Przy okazji mundurowi przekazują cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, który choć bardzo przyjemny, nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków i utonięć – zarówno dzieci jak i dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych miejscach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skoki do wody czy pływanie pod wpływem alkoholu, to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.

Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z tyskiej komendy, wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, prowadzą działania na wodzie i terenach przybrzeżnych. Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa – szczególnie w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników. Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Wzorem ubiegłych lat, policjantów z Sezonowego Ogniwa Policji Wodnej można spotkać również na rowerach oraz w patrolach pieszych.

Jednocześnie przypominamy o tym, by podczas wypoczynku zachować zdrowy rozsądek, ponieważ brawura, alkohol i brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/