Tyszanka Alicja Pyszka-Bazan pobiła rekord w podwójnym Ironmanie.

Świetne informacje dobiegły do nas z Colmar, gdzie rozgrywane są zawody Bretzel Ultra Tri. Alicja Pyszka-Bazan wygrała zawody na dystansie 2x Ironman i poprawiła rekord świata.

Tyszanka miała do pokonania 7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem oraz 86 km biegu. Zawody odbyły się we francuskiej miejscowości Colmar we Francji. Polka dobiegła do mety jako pierwsza. Zajęło jej to 23 godziny, 12 minut i 2 sekundy.

Polkę dopingował polski flagowy triathlonista, Robert Karaś, który również jest rekordzistą w podwójnym Ironmanie wśród mężczyzn. 4 lata temu pokonał ten sam dystans w 18 godzin, 44 minuty i 38 sekund.

Alicja Pyszka-Bazan może pochwalić się m.in. tytułami mistrzyni Polski w triathlonie i wicemistrzyni Europy 70.3 (wyścig triathlonowy na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu) w swoich kategoriach wiekowych. Teraz do swojej kolekcji sukcesów dołoży rekord świata w podwójnym Ironmanie.