Remonty w kilku placówkach oświatowych w Tychach.

 


Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci, w szkołach trwają jednak intensywne prace, by przygotować placówki do nowego roku szkolnego. Naprawy i remonty wykonywane będą w kilku placówkach na terenie miasta.

Prace na początku lipca rozpoczną się w Przedszkolu nr 14 przy ul. Cyganerii. Za kwotę blisko 160 tysięcy złotych doposażony zostanie plac zabaw. To II etap prac – w I realizowanym w ubiegłym roku wykonano m.in. demontaż starych urządzeń i nawierzchni, zamontowano 8 nowych urządzeń oraz 4 ławki.

W Przedszkolu nr 6 przy ul. Konecznego zostanie wykonany remont schodów ewakuacyjnych, a w Przedszkolu nr 21 przy ul. Zelwerowicza remont sal przedszkolnych i klatki schodowej. W tej ostatniej placówce wykonana zostanie także modernizacja szybu windowego.

Wymiana drewnianej podłogi w pomieszczeniach pracowni stolarskiej zostanie przeprowadzona w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Edukacji. Remonty zaplanowano także w Szkole Podstawowej nr 1 przy Pl. Wolności 4 (remont pomieszczeń wraz z rozdziałem instalacji p.poż), w budynku B1 Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów (wykonanie drenażu i izolacji ścian wraz z wykonaniem izolacji w klatkach schodowych oraz remont schodów), w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jedności (remont dachu wraz z wymianą orynnowania oraz malowanie elewacji). W sumie na remonty i inwestycje zaplanowane w okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych w Tychach zostanie wydanych ok. 1,6 miliona złotych.

Oprócz zaplanowanych remontów, trwają również prace w Zespole Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Cmentarnej w Tychach-Wartogłowcu. W ramach prowadzonej inwestycji wykonywana jest termomodernizacja istniejących budynków i malowanie budynku przedszkola. Budowane są sale lekcyjne, pomieszczenia towarzyszące, sala gimnastyczna oraz kotłownia gazowa. Na budynku pojawią się instalacje fotowoltaiczne, obok urządzenia do magazynowania wody deszczowej, nowa wiata śmietnikowa, a także zdemontowana wcześniej wiata rowerowa. Zakończenie prac planowane jest do września 2024 roku.

Źródło : https://umtychy.pl/