Remis tyszan w sparingu ze Skrą Częstochowa.

W środę o godzinie 11.00 Trójkolorowi na boisku lekkoatletycznym przy ul. Edukacji 7 podejmowali w ramach meczu kontrolnego częstochowską Skrę. W otwartym dla kibiców sparingu padły w sumie 4 bramki – spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Większość zawodników, którzy pojawili się na murawie to piłkarze testowani. Oprócz nich na boisku zameldowali się: Kikolski, Nedić, Szpakowski, Czarnogłowski, Pipia, Zarębski, Bieroński i Orliński.

W pierwszej połowie to goście mogli otworzyć wynik meczu, ponieważ w 34’ spotkania arbiter podyktował częstochowianom rzut karny. Adam Mesjasz jednak zdecydowanie spudłował i piłka powędrowała daleko od bramki.

W 42’ spotkania Tyszanie zdołali zdobyć bramkę na 1:0, a jej strzelcem był jeden z testowanych zawodników. Zaraz po przerwie, bowiem w 50′ meczu gospodarze podwyższyli wynik na 2:0, także po strzale zawodnika testowanego.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem Skra strzeliła gola kontaktowego, a 5 minut później naprawiła wcześniejszy błąd i wykorzystała kolejny raz odgwizdany rzut karny, doprowadzając do remisu 2:2.

Od jutra podopiecznych trenera Banasika czekają kolejne treningi. W sobotę drużyna rozegra kolejny mecz kontrolny, tym razem przeciwnikiem będzie czeski zespół – MFK Karvina.