Tychy Press Photo 2023.

 


Zapraszamy na Tychy Press Photo 2023. Podczas 23. edycji imprezy poznamy wyniki konkursu i obejrzymy wystawę zdjęć Grzegorza Maciąga.

Grzegorz Maciąg — portrecista, reportażysta, pasjonat fotografii. Patrzy na życie przez kadry, a swoją przygodę fotograficzną rozpoczął w podstawówce od zbudowania ciemni fotograficznej. Najlepiej czuje się w portrecie, martwej naturze, reportażu oraz makrofotografii. Od 2006 roku działa w Foto Klubie Jurassic Photo Team w grupie ponad 30 pasjonatów fotografii z okolic Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Od 2011 roku jest vice prezesem Jurassic Photo Team, a od 2021 roku członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego. Maciąg jest uczestnikiem wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Przez 10 lat stworzył, wspólnie z Jurassic Photo Team oraz Jurajskimi Warsztatami, 19 wydarzeń fotograficznych o charakterze ogólnopolskich festiwali oraz ponad 30 o charakterze warsztatowym i plenerowym. Wyróżniony i laureat w prestiżowych konkursach fotograficznych: VIVA AWARD, SONY AWARD, Świat Obrazu, Obiektywnie Śląskie, Polski Konkurs Fotografii Sportowej czy Fotografuj.pl. W 2015 roku rozpoczął przygodę z podróżą w kulturę żydowską, która trwa do dziś.

Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz prac Grzegorza Maciąga odbędzie się we wtorek, 27 czerwca o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Serdecznie zapraszamy.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/