Tyski GKS wypożyczył Macieja Kikolskiego z Legii Warszawa.

 


Kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z GKS-em Tychy jest Maciej Kikolski. 19-latek w minionych rozgrywkach był podstawowym graczem drugoligowej Pogoni Siedlce, a w nadchodzących będzie walczył o miejsce między słupkami tyskiej bramki. Wypożyczenie z Legii Warszawa obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

Maciej Kikolski urodził się w Warszawie i w stolicy stawiał też pierwsze piłkarskie kroki. Jest wychowankiem Escolii Varsovia Warszawa, a oprócz Legii występował także w juniorskich drużynach Legionovii Legionowo oraz Miedzi Legnica.

Maciej doskonale wpisuje się w strategię klubu. Naszym celem było pozyskanie bramkarza do lat 21. Wielokrotnie mieliśmy okazję oglądać jego występy w Pogoni Siedlce. Mamy nadzieję, że indywidualnie rozwinie jeszcze bardziej swoje umiejętności, a drużynowo podniesie rywalizację w tyskiej bramce – mówi Max Kothny, Członek Zarządu KP GKS Tychy.

Przed sezonem 2020/2021 został włączony do kadry warszawskiej Legii, notując wówczas debiut w seniorskiej piłce. Jako 17-latek rozegrał sześć meczów w trzecioligowych rezerwach stołecznej drużyny. W kolejnych rozgrywkach znajdował się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu, trenując m.in. u boku Artura Boruca i rozgrywając 17 spotkań w III lidze.

Miniony sezon Kikolski spędził na wypożyczeniu w Pogoni Siedlce. Był podstawowym zawodnikiem ósmej drużyny drugoligowych rozgrywek, rozgrywając 31 meczów, w których dziewięciokrotnie zachowywał czyste konto. W listopadzie ubiegłego roku – w wygranym 5:1 meczu towarzyskim z Maltą – zaliczył także debiut w reprezentacji Polski U-19.

Maciej Kikolski

ur. 23.02.2004 r. w Warszawie
pozycja: bramkarz
wzrost / waga: 193 cm / 84 kg
poprzednie kluby:Escola Varsovia Warszawa (juniorzy), Legionovia Legionowo (juniorzy), Miedź Legnica (juniorzy), Legia Warszawa, Pogoń Siedlce.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/