GKS II Tychy kończy sezon zwycięstwem w Raciborzu.

Trzecim z rzędu zwycięstwem zwieńczyli kończący się sezon 2022/23 zawodnicy drugiej drużyny GKS Tychy, pokonując na wyjeździe Unię Racibórz 2:0.

Patrząc przez pryzmat ostatnich wyników obu drużyn można się było pokusić o stwierdzenie, że mecz będzie obfitował w bramki. Tymczasem gospodarze ani myśleli poddawać się bez walki, ba, nie ograniczyli się tylko do defensywy, ale też kilka razy kąśliwie zaatakowali.

Na pierwsze trafienie przyszło nam poczekać do 21. minuty, kiedy to na uderzenie z okolicy 25. metra zdecydował się Konrad Pipia. Kapitan tyszan przymierzył tak, że golkiper miejscowych mógł tylko obserwować jak piłka „zdejmuje pajęczynę”.

Zdobyta bramka na moment uśpiła czujność „Trójkolorowych”, którzy w ciągu kilku minut pozwolili miejscowym, a dokładnie Migusowi na oddanie trzech strzałów. Na posterunku stał jednak Dana, raz za razem pewnie interweniując.

W między czasie Żelazowski mógł podwyższyć wynik, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem musiał uznać wyższość Kurzanowskiego.

W 56. minucie odważnym wejściem w pole karne rywali popisał się Biegański, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. Cztery minuty później Pipia minął trzech rywali niczym tyczki i dograł wzdłuż piątego metra, niestety, żaden z tyszan nie zamknął na czas akcji i skończyło się tylko na strachu dla gospodarzy.

Równie efektownie wyglądała dwójkowa akcja Biegańskiego z Plochem w 72. minucie. Tyszanie zagrali na jeden kontakt, rozmontowując zupełnie defensywę miejscowych i do pełni szczęścia zabrakło tylko skutecznej finalizacji.

Na nieco ponad dziesięć minut przed zakończeniem meczu Rabiej idealnie obsłużył wychodzącego na wolne pole Plocha, ale ten nie był w stanie pokonać Kurzanowskiego.

W doliczonym czasie gry tyszanie przeprowadzili jeszcze jedną, jak się później okazało zabójczą kontrę. Co prawda piłkę spod nóg Sobieraja na 16. metrze zgarnął jeszcze bramkarz Unii, ale wobec dobitki Wilka był już bezradny i GKS zanotował kolejne zwycięstwo.

Unia Racibórz – GKS II Tychy 0:2 (0:1)
0:1
 Pipia (21.)
0:2 Wilk (90.)

Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska)

GKS II Tychy: 22. Dana – 3. Słanek, 4. Zarębski, 6. Oleksy (46, 34. Kacprowski), 7. Żelazowski (46, 24. Kawka), 8. Orliński, 9. Ploch, 10. Biegański (73, 30. Wilk), 17. Pipia, 18. Pawlusiński (75, 20. Sobieraj), 23. Rabiej. Trener Jarosław Zadylak.