Trasy procesji Bożego Ciała w Tychach.

 


W czwartek 8 czerwca odbędą się procesje Bożego Ciała w Tychach, które będą przechodzić ulicami miasta mniej więcej od godziny ósmej do południa.

Parafia Ducha Św. –  W tym roku procesja pójdzie przez ulicę Myśliwską, Zgody i Żorską, którą dojdzie do kościoła, gdzie odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie procesji.

Parafia św. Benedykta – o godzinie 9.30 odprawiona zostanie Msza św. na deptaku, na wysokości bloku przy ul. Nałkowskiej 48. Następnie procesja przejdzie alejką w kierunku kościoła.

Parafia Miłosierdzia Bożego – pierwsza msza święta odprawiona zostanie o godz. 8.00. Po tej mszy wyruszy procesja (o godz. 9.00). Procesja przejdzie następującą trasą: z kościoła na ul. Andersa (w stronę ronda przy dworcu PKP), następnie na ul. Ks. Damrota, ul. Konopnickiej, ul. Piwną, ul. Ks. Damrota, ul. Burschego i ul. Andersa do kościoła. Na zakończenie procesji odprawona zostanie Msza święta (po godz. 10.00). Nie będzie Mszy świętej o godz. 11.30.

Parafia Świętej Rodziny – wymarsz z kościoła ok. 8.00 rano (po zakończonej Mszy św. o 7.00); po zakończonej procesji o godz. 9.00 lub parę minut po – w kościele rozpocznie się Msza św. Trasa : ul. Elfów do ul. Edisona (do Parku Niedźwiadków); Edukacji; ul. Elfów.

Parafia św. Krzysztofa –nie będzie tylko Mszy św. o godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Trasa : ul. Wyszyńskiego, Al. Niepodległości, ul. Fitelberga, ul. Edukacji, ul. Wyszyńskiego.

Parafia Jana Chrzciciela – Tegoroczna procesja wyruszy z kościoła po mszy św. o godz. 8.00 i przejdzie: ul. Kopernika – Żwakowską – al. Bielską – ul. Hierowskiego – Dunikowskiego – Honoraty  – Żwakowską  – Kopernika.

Parafia św. Marii Magdaleny – O godz. 9:00 Msza św. polowa, która zostanie odprawiona w Parku Bro­war­nia­nym przy ul. Katowickiej, a po niej rozpocznie się procesja, która przejdzie ulicami : Al. Bielska, Sienkiewicza, Karola Miarki, Kościuszki, Nowokościelną.  Ołtarze : I – na Targowisku, II – przy sklepie „Rzepka”, III – przy Krzyżu przy ul. Nowokościelnej, IV – przy kościele.

Parafia bł. Karoliny – Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja z kościoła ulicami : Ks. J. Tischnera, Piłsudskiego,  Uczniowską, Sikorskiego – do Ośrodka Christoforos.

Parafia świętych Franciszka Klary – Suma Świąteczna o godz. 9.oo zostanie odprawiona w kaplicy. Następnie wyruszy procesja eucharystyczna ulicami parafii: Paprocańską, Przemysłową, Poziomkową przez całe osiedle oraz z powrotem Paprocańską.  Ołtarze : przy ul. Przemysłowej (na ścianie kompleksu klasztorno-kościelnego nowej świątyni); przy ul. Poziomkowej 65, przy ul. Paprocańskiej 83 (przy krzyżu) oraz przed głównym wejściem do kaplicy.

Parafia św. Jadwigi – Procesja rozpocznie się po mszy o 7.30 i przejdzie ulicami Żwakowską, Harcerską, Stoczniowców i przez park Suble wrócimy pod kościół gdzie będzie IV ołtarz. Po procesji msza w kościele.

Parafia p.w. Krzyża Świętego – Procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o g. 8.00 ulicami: Bzów, Narcyzów, Kwiatów, Jaśminów i Bzów z powrotem do kościoła.

Parafia p.w. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask – Uroczysta procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00  ulicami: Kościelną, Jaroszowicką, , Sportową do skrzyżowania z ulicą Spokojną.

Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów – msza polowa o 9:30 przy ulicy Wąskiej 7 (Centrum Medyczne Inmedico); ok. 10:15 rozpoczęcie procesji; ołtarze: 1/ przy posesji Wąska 35; 2/ przy posesji Młyńska 20; 3/ przy posesji Łąkowa 7-9; 4/ przy posesji Chłodnicza 11 – zakończenie ok. 11:30.

Parafia św. Józefa Robotnika – Msze św. będą o godz. 8.30 (wyjątkowo, ze względów technicznych, ta Msza św. będzie transmitowana on-line) i po zakończeniu procesji około godz. 11.00 (msza polowa). Po pierwszej Mszy św. odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem, która pójdzie tradycyjną trasą, czyli ulicami Dzwonkową, Stokrotek, Pod lasem, Jodłową, Zwierzyniecką i Dzwonkową.

Parafia Maksymiliana Marii Kolbe – Msza św. na ryneczku osiedla Z o godz. 9.30. Po niej procesja od ryneczku ulicami Targiela, Żółkiewskiego, Zacisze, plac Zbawiciela. Ołtarze: 1. na początku ul Targiela, 2. w pobliżu szkoły, 3. przy skrzyżowaniu ul. Zacisze i Ziemiańskiej, 4 na placu Zbawiciela.

Parafia św. Ojca Pio – procesja po zakończeniu Mszy św. o godzinie 8.00. Tegoroczna trasa przebiegać będzie następująco: po wyjściu z kaplicy na ulicę Drozdów, gdzie przy numerze 25 będzie I ołtarz. Następnie ulicę Jastrzębia, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Bażancią będzie II ołtarz. Idąc dalej w ulicę Mąkołowską, gdzie przy numerze 134 znajdować będzie się III ołtarz. Po kilkunastu metrach w prawo i przy numerze 138, będzie IV ołtarz.

Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cielmicach – Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 – przy ołtarzu polowym ustawionym przy Krzyżu, na ul. Jankowickiej. Procesja przejdzie ul. Ks. Szojdy i ul. Targiela. Zakończy się przy czwartym ołtarzu w pobliżu kościoła. Po zakończonej procesji w kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.30.