Krzysztof Wołkowicz, Jan Biegański oraz Antonio Domínguez odchodzą z GKS-u Tychy.

 


Po zakończonym w miniony weekend sezonie 2022/23 Fortuna 1 Ligi zapadły pierwsze decyzje kadrowe w tyskiej drużynie. W kolejnych rozgrywkach barw GKS-u nie będą reprezentować Krzysztof Wołkowicz, Jan Biegański oraz Antonio Domínguez.

Krzysztof Wołkowicz w Tychach spędził ostatnie trzy sezony, przez znaczną część tego czasu będąc czołowym zawodnikiem Trójkolorowych. „Wołek” łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach rozegrał 71 meczów, w których strzelił 14 bramek i zanotował taką samą liczbę asyst. Szczególnie udane – pod względem statystyk – były dla niego minione rozgrywki, kiedy to zdobył 8 goli. Od początku sezonu 2023/24 28-letni zawodnik będzie występował w ekstraklasowej Stali Mielec.

Końca dobiega również druga przygoda Jana Biegańskiego z tyskim klubem. 20-letni pomocnik, który przed sezonem 2022/23 został wypożyczony do GKS-u z Lechii Gdańsk najpierw na rundę jesienną, a później również drugą część rozgrywek Fortuna 1 Ligi, rozegrał w koszulce z trójkątem na piersi 20 meczów i strzelił 3 bramki.

Mimo kontraktu obowiązującego na przyszły sezon, w GKS-ie nie będzie występował także Antonio Domínguez. Hiszpański pomocnik, który do tyskiej drużyny trafił przed rokiem, w minionych rozgrywkach zanotował 30 występów, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Ze względów osobistych i na prośbą 30-letniego zawodnika jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/