„Tyski” Jeep® Avenger zdobywcą tytułu „Miejskiego Samochodu Roku” w plebiscycie Wirtualnej Polski.

 


Plebiscyt „Samochód Roku Wirtualnej Polski” organizowany przez redakcje serwisów Autokult.pl i Autocentrum.pl doczekał się już szóstej edycji. Jury złożone z 12 dziennikarzy obydwu tytułów wybierało w tym roku spośród 32 nowości rynkowych, najlepsze ich zdaniem pojazdy w ośmiu kategoriach, a w dziewiątej zwycięzcę wskazali internauci.

W odróżnieniu od innych głosowań, w plebiscycie Wirtualnej Polski samochody nie są podzielone na tradycyjne segmenty, ale wedle ich przeznaczenia – oprócz dwóch klasyfikacji ogólnych i kategorii „Wnętrze roku”, jest podział na modele najbardziej luksusowe, technologiczne, rodzinne, stylowe, sportowe i miejskie.

W kategorii „Miejskiego Samochodu Roku” w szranki stanęło pięć wprowadzonych do sprzedaży w zeszłym roku aut, z których ostatecznym zwycięzcą okazał się produkowany w Tychach Jeep® Avenger, zdobywając aż 90 na 120 możliwych punktów i pokonując m.in. modele, takie jak Toyota Corolla Cross oraz Škoda Enyaq Coupé RS.

Jury, na podstawie swojej wiedzy eksperckiej oraz przeprowadzonych testów, doceniło model Jeep Avenger za przestronne wnętrze, oszczędny napęd, niewygórowaną cenę oraz stylistykę nadwozia i wnętrza, które sprawiają, że dostajemy coś ekstra, ponad sam środek transportu.

Jeep® Avenger

Wprowadzany niedawno na europejskie rynki Jeep Avenger oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep, w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Nowy Avenger, produkowany w polskim zakładzie w Tychach, to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep Avenger oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy SUV jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Na polskim rynku Jeep Avenger jest również dostępny z turbodoładowaną jednostką benzynową 1.2 GSE T3 100 KM / 205 Nm.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/