Dołącz do wyzwania Healthy Cities 2023.

 


Tychy przystąpiły do wyzwania Healthy Cities 2023. W sportowej rywalizacji bierze udział 66 miast na prawach powiatu. Akcja ma zmotywować mieszkańców Tychów do regularnej aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki w trosce o lepsze zdrowie, poprawę kondycji oraz dbanie o przyszłość planety. Oficjalny start wyzwania to 1 czerwca.

W ramach wyzwania zalecane jest wykonanie minimum 6 tys. kroków dziennie. W efekcie można zadbać o swoją kondycję, lepsze zdrowie, przyszłość planety, ale także rywalizować z innymi Uczestnikami.

Aby dołączyć do wyzwania wystarczy pobrać aplikację na telefon Healthy Cities i wskazać miasto, które się reprezentuje. Jest ona dostępna zarówno na AppStore jak i Google Play. Później pozostaje już tylko być aktywnym fizycznie przez cały czerwiec.

Link do aplikacji z AppStore>

Link do aplikacji w Google Play>

W trzeciej edycji wyzwania Healthy Cities najbardziej aktywne miasta i uczestnicy zostaną nagrodzeni. W imieniu każdej osoby biorącej udział w wyzwaniu, zarówno w rankingu firm jak i miast,  Grupa LUX MED posadzi drzewo.

Nagrodą dla trzech zwycięskich firm będzie patronat nad projektem rewitalizacji torfowisk na terenie Polski wspólnie z Centrum UNEP/GRID – Warszawa.

Trzy najbardziej aktywne miasta otrzymają środki finansowe – zielony budżet na proekologiczne działania. W mieście, które zajmie pierwsze miejsce na podium zostaną przeprowadzone warsztaty „Umiem Pomóc”. Ich celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zasad pierwszej pomocy.

Informacje na stronie organizatora.

Obecnie trwa trzecia edycja wyzwania. W 2021 roku udział wzięło 4 tys. uczestników, rok później udało się podwoić liczbę.

Rusza akcja Healthy Cities | www.torun.plŹródło : https://umtychy.pl/