25-lecie AUKSO.

 


AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce świętuje w tym roku 25-lecie.

W związku z świętowaniem 25-lecia jubileuszu, w Tychach odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie muzyczne. 24 czerwca 2023 roku na scenie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach usłyszymy najciekawsze kooperacje orkiestry z ostatnich lat. Zanim na scenie na dobre zagości AUKSO, na Placu pod Żyrafą zagrają Kasia Moś z zespołem (g. 17.00) i Sebastian Riedel w znanym już publiczności projekcie „Radio Sessions” (18.30) z udziałem Kwartetu Smyczkowego Piotra Steczka i zaproszonych gości, w tym m.in. Marka Raduli, Dariusza Kozakiewicza, Krzysztofa Głucha, Maxa Ziobro czy Bartka Miarki.

Koncert główny rozpocznie się o 20.30 — na scenie jubilaci pojawią się z Kasią Moś, Sebastianem Riedlem, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim i Marcinem Wyrostkiem. To będzie uczta dla koneserów muzyki spod szyldu AUKSO, a jednocześnie możliwość odkrycia całego wachlarza różnych odsłon tyskiej orkiestry kameralnej.

Jubileuszowy koncert AUKSO I PRZYJACIELE jest dofinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Organizator: Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Współorganizator: Ars Cameralis

Partnerzy: Województwo Śląskie, Master Odpady i Energia, Kawai, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Sponsorzy: Kompania Piwowarska S.A. producent marki Tyskie, FCA Poland, Invenio, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Patroni medialni: RMF Classic, Radio Katowice, TVP Kultura, TVP3 Katowice, Polmic.pl, Twoje Tychy, tychy.plŹródło : https://umtychy.pl/