Podsumowanie 32. kolejki Fortuna 1 ligi.

Chojniczanka Chojnice – Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Bramki: Szymon Skrzypczak 80′ (k) – Karol Czubak 24′, Oleksandr Azatsky 42′, Mateusz Stępień 63′

Wynik spotkania w 24. minucie meczu otworzył Karol Czubak. Była to jego 21. bramka w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Tym samym wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Na 2:0 podwyższył Oleksandr Azatsky, który pod koniec pierwszej połowy wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po 63. minucie było już 3:0. Swoje trafienie zanotował Mateusz Stępień. Honorową bramkę dla Chojniczanki było autorstwa Szymona Skrzypczaka. Wykorzystał on rzut karny, ustalając wynik spotkania na 1:3.

Ruch Chorzów – Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: Jakub Szrek 40′ (s), Patryk Sikora 61′, Daniel Szczepan 84′

Spokojny początek meczu w wykonaniu obu ekip. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie dzięki samobójczej bramce Jakuba Szreka. Drugą bramkę dla chorzowian zdobył po stałym fragmencie gry Patryk Sikora. Uderzył zewnętrzną częścią stopy obok bezradnego bramkarz Odry. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Daniel Szczepan, który minął Artura Halucha i posłał piłkę do pustej bramki.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (0:0)

Bramki: Wiktor Biedrzycki 78′, Andrej Kadlec 81′, Bruno Wacławek 90′

Bohaterem pierwszej części gry był Tomasz Loska, który uratował bezbramkowy remis do przerwy. Początek drugiej połowy to już liczne ataki piłkarzy Termaliki. Od 50. minuty meczu gospodarze musieli grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Bartosza Farbiszewskiego. Końcówka spotkania należała już do klubu z Niecieczy. Trzy bramki w ciągu kilkunastu minut. Najpierw Wiktor Biedrzycki w 78. minucie, a chwilę później podwyższył Andrej Kadlec. Bramkę na 3:0 pod koniec meczu zdobył Bruno Wacławek, ustalając tym samym wynik meczu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków (1:0)

Bramki: Dawid Szot 45′, Rodado 53′, Rodado 70′

Już w 9. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Kamil Biliński, lecz zagrał piłkę ręką. Po analizie VAR sędzia anulował bramkę i powróciliśmy do stanu 0:0. Gola do szatni zdobył Dawid Szot. Wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie. Po 53 minutach było już 2:0. Rodado świetnie odwrócił się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem pokonał bramkarza Podbeskidzia. Hiszpan dołożył kolejną bramkę w 70. minucie, pieczętując wysokie zwycięstwo Wisły Kraków.

Stal Rzeszów – GKS Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: Damian Michalski 62′ – Jakub Arak 86′ (k)

Bezbramkowa pierwsza połowa w Rzeszowie. Na bramki musieliśmy poczekać aż do 62. minuty, w której Damian Michalski strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza GKS-u Katowice. Wynik meczu wyrównał pod koniec spotkania Jakub Arak, wykorzystująć rzut karny. Remis na zakończenie sobotnich zmagań w Fortuna 1 Lidze stał się faktem.

ŁKS Łódź – Apklan Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: Pirulo 30′, Pirulo 62′ – Bruno Garcia 87′

Dwie kluczowe interwencje Pindrocha na początku spotkania, dzięki którym Resovia nie straciła bramki. Wszystko zmieniło się w 30. minucie. Po błędzie obrońców gości swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Pirulo wyprowadzając ŁKS Łódź na prowadzenie. Świetnie dysponowany w tym spotkaniu był bramkarz gości, jednak przy drugiej bramce gospodarzy w 61. minucie był bezradny. Kontaktowe trafienie zdobył tuż przed końcem meczu Bruno Garcia. Ważne zwycięstwo ŁKS-u, dzięki któremu lider Fortuna 1 Ligi ma 3 punkty przewagi nad Ruchem Chorzów.

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 0:0 (0:0)

Spokojne 45 minut gry w Łęcznej. Dogodną sytuację na strzelenie gola w pierwszej połowie mieli piłkarze Górnika. Mocny strzał z okolic 16 metra przeleciał obok słupka bramki Zagłębia. Kilka minut później świetną interwencją popisał się Kłos, instynktownie broniąc strzał z kilku metrów. W drugiej połowie do sytuacji doszli goście z Sosnowca. Mocno uderzył Marek Fabry, ale czujny Maciej Gostomski sparował piłkę na rzut rożny. Zagłębie miało jeszcze jedną sytuację w końcówce spotkania, lecz futbolówka poszybował w boczną siatkę bramki.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 2:1 (2:0)

Bramki: Rok Kidrić 40′ (k), Łukasz Sołowiej 43′ – Patryk Mikita 52′

Trzy minuty, które przed przerwą zapewniły Puszczy dwubramkowe prowadzenie z GKS-em Tychy. Pierwszy do siatki trafił z rzutu karnego Rok Kidrić, a chwilę później podwyższył na 2:0 Łukasz Sołowiej. W 52. minucie tyszanie zdołali zdobyć bramkę na 2:1 i końcówka meczu zapowiadała się emocjonująco. W ostatniej minucie meczu Puszcza mogła prowadzić 3:1, lecz jedenastkę spudłował Emilie Thiakane.

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramka: Kamil Wojtyra 14′

W 7. minucie meczu gospodarze mogli prowadzić 1:0, lecz arbiter tego spotkanie anulował bramkę. Kilka minut później już wszystko było zgodne z przepisami i Kamil Wojtyra po akcji sam na sam z bramkarzem Skry wyprowadził Chrobrego na prowadzenie. W drugiej połowie goście starali się doprowadzić do remisu. Najpierw słupek w 54. minucie po strzale z rzutu wolnego, a następnie poprzeczka po uderzeniu Noconia pod koniec spotkania.  Trzy punkty zostają w Głogowie.