Można zgłaszać swoje prace fotograficzne do konkursu Tychy Press Photo 2023.

 


Wystartowała kolejna edycja konkursu fotograficznego w ramach Tychy Press Photo 2023. Na zdjęcia uczestników organizator czeka do 24 maja br.

Pula tegorocznych nagród to 3000 zł.

W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów. Prace powinny być wykonane w 2022 r. i dotyczyć szeroko pojętej fotografii dokumentalnej.

Prace oceni profesjonalne jury złożone z uznanych fotoreporterów, fotoedytorów i kuratorów. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej (Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego 2) odbędzie się 23 czerwca br.

Organizator: Miejska Galeria Sztuki „Obok” w Tychach. Współorganizatorem jest Dominik Gajda. Inspiracją dla tyskiej imprezy był znany konkurs World Press Photo. W poprzednich edycjach Tychy Press Photo gośćmi byli m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz m.in. Mariusz Forecki, Marek Lapis czy Maciej Moskwa.

Strona festiwalu: facebook/Tychy Press Photo

Szczegóły znajdziecie w regulaminie