Dawid Wiekiera pierwszy i drugi podczas cyklu zawodów Mare Nostrum.

Kadra Narodowa Seniorów, z tyszaninem Dawidem Wiekierą (Młodzieżowy Klub Pływacki Tychy), rozpoczęła zmagania podczas cyklu zawodów Mare Nostrum Swim Tour 2023, które rozegrane zostaną w dniach 13-21 maja we francuskim Canet-en-Roussillon, hiszpańskiej Barcelonie oraz w Monaco.

W pierwszym dniu zawodów we francuskim Canet-en-Roussillon (sobota, 13 maja) Dawid Wiekiera wziął udział w konkurencji 100 m stylem klasycznym. W porannych eliminacjach zajął drugie miejsce z czasem 1:01.21 . W wyścigu finałowym nie miał sobie równych i z czasem 1:00.79 zajął pierwsze miejsce. Tuż za tyszaninem zameldował się Japończyk Ippei Watanabe (były Rekordzista świata na 200 m stylem klasycznym) i Darragh Greene z Irlandii.

W niedzielę Dawid wziął udział w konkurencji 200 m stylem klasycznym. W eliminacjach uzyskał piąty czas (2:16.14) i awansował do finału A, w którym zajął drugie miejsce z czasem 2:12.28. Zwyciężył Ippei Watanabe – 2:10.08.

Kolejne zawody z cyklu Mare Nostrum zostaną rozegrane w Barcelonie 17 i 18 maja 2023 r.

Po powrocie do Polski zawodnik wraz ze swoim trenerem będzie przygotowywał się do Mistrzostw Świata w Japonii (Fukuoka) oraz Uniwersjady (Chengdu) w Chinach. Trenerem zawodnika jest Marek Mróz.