Dziewczęta z SMS Tychy zwyciężyły w Pucharze Tymbarku.

Ostatni dzień tegorocznej rywalizacji w Pucharze Tymbarku zgromadził na starcie 8-latków! Dziecięca radość wypełniła więc „Kocioł czarownic” tak, ze aż „kipiało”.

Na murawie Stadionu Śląskiego zameldowały się 24 drużyny chłopców i 8 zespołów dziewcząt oraz ich kibice-rodzice, a Henryk Kula – Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej otwierając zawody przywitał ich słowami: – Szanowni Państwo, kochane dzieci witam was bardzo serdecznie na XXIII edycji finału wojewódzkiego największego turnieju piłkarskiego dzieci w Europie. Życzę wam fantastycznej zabawy i dobrej gry. Uśmiechajcie się bez względu na wynik sportowy, bo pamiętajcie, gdy wy się śmiejecie to z wami śmieje się cały świat.

Najbardziej śmiały się tyszanki i radzionkowianie. Podopieczne Elżbiety Nowicz w zwycięskim rytmie doszło do meczu o pierwsze miejsce, w którym także okazały się niedoścignione. Olga Borys strzeliła dwa gole, a Pola Kornas – wybrana najlepszą zawodniczką turnieju dorzucił swoje trafienie i na przerwę zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego schodził prowadząc 3:0. W drugiej połowie starcia z drużyną Szkoły Podstawowej z Nędzy swojego gola dorzuciła jeszcze Martyna Jaroszewska i przypieczętowała zdobycie mistrzowskich trofeów wręczanych przez Henryka Kulę, Jana Rudnowa – byłego piłkarza i trenera Ruchu Chorzów, zdobywcy dwóch tytułów mistrza Polski oraz Tomasza Wyszyńskiego – Prezesa Podokręgu Bytom, Damiana Galeję – Trenera Koordynatora Śląskiego ZPN oraz Henryka Bąka – Koordynatora wojewódzkiego Puchar Tymbarku. Nagród nie zabrakło dla wszystkich zawodniczek więc każda uczestniczka rywalizacji opuszczała „Kocioł czarownic” zadowolona.