Hokejowa reprezentacja Polski z tyszanami w składzie awansowała do Elity.

 


Na zakończenie Mistrzostw Świata Dywizji IA Biało-Czerwoni pokonali Rumunię 6:2. To zwycięstwo oznacza, że bez względu na wynik wieczornego spotkania Włochy – Wielka Brytania, Polacy awansowali do Mistrzostw Świata Elity! W 2024 roku najlepsze hokejowe zespoły globu na czele z Kanadą, Finlandią i Czechami zagrają w Ostrawie i Pradze.

Duży udział w awansie mieli hokeiści tyskiego GKS-u : Bartłomiej Jeziorski, Bartosz Ciura, Oskar Jaśkiewicz, Radosław Galant i Filip Starzyński.

To był fenomenalny turniej w wykonaniu Biało-Czerwonych, którzy byli beniaminkiem w MŚ w Nottingham – w poprzednim roku zespół prowadzony przez Roberta Kalabera awansował na zaplecze Elity, wygrywając wszystkie mecze w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w Tychach.

W Nottingham marsz do triumfu podopieczni Kalabera rozpoczęli od wygranej z Litwą 7:0, w kolejnym starciu minimalnie przegrali z Wielką Brytanią 4:5 po dogrywce, następnie ograli Włochów 4:2, Koreę Południową 7:0 oraz Rumunię 6:2.

Nasz zespół zdobył 13 punktów i bez względu na wynik wieczornego starcia Włochy – Wielka Brytania, awansuje do Elity, bo do grona najlepszych drużyn świata dostaną się dwa zespoły. Polacy uplasują się na pierwszym lub drugim miejscu. Wielka Brytania ma obecnie 11 punktów, a Włochy 9 pkt.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, kij hokejowy i tekst „ス OA POLSKA POLSKA LSKA”