Obchody Święta Konstytucji 3 maja w Bieruniu.

 


Tegoroczna „Majówka” w Bieruniu zapowiada się bardzo ciekawie. Przed nami oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 maja, Piknik Strażacki i uroczysty koncert organowo-smyczkowo-wokalny. Zapraszamy wszystkich Mieszkańców i Przyjaciół Bierunia do wspólnego świętowania!

  • 3 maja (środa), o godzinie 11:00
Na Skwerze Powstańców Śląskich w Bieruniu Nowym (Hamrowizna) odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów. Towarzyszyć będą nam niezawodni WERBLIŚCI Miasta Bierunia, a także Chór „Polonia” i Chór Harmonia działające przy Bieruńskim Ośrodku Kultury.
W programie odśpiewanie hymnu państowego i pieśni patriotycznych.
  • 3 maja, o godzinie 15:00
W Mini Parku przy ulicy Remizowej odbędzie się piknik strażacki z okazji Bieruńskiego Dnia Strażaka, na który zapraszają wszystkie nasze jednostki OSP – Ochotnicza Straż Pożarna Bieruń Nowy, Ochotnicza Straż Pożarna Czarnuchowice i Ochotnicza Straż Pożarna Bieruń Stary. Współorganizatorami pikniku są Bieruński Ośrodek Kultury i Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzień Strażaka przypada wprawdzie na 4 maja, ale w Bieruniu świętować będziemy go w dniu wolnym od pracy – w piękny, prawdopodobnie słoneczny weekend majowy, a dokładnie 3 maja po południu.
plakat

W ramach rodzinnego pikniku strażackiego odbędą się ćwiczenia, gry i konkursy strażackie, pokazy ratownicze, a także prezentacja pojazdów i sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Organizatorzy zapewniają równiez strefę gastro (stoiska gastronomiczne), a także to, co przy piknikach nieodzowne – dmuchańce i malowanie twarzy.

plakat

W tym roku mamy dla Mieszkańców oraz Przyjaciół Bierunia i całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego niezwykłą niespodziankę! W sobotę 6 maja, w Kościele Św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się koncert Krakowskiej Kameralnej Orkiestry Smyczkowej ARCO ANDARE oraz uczniów Niepublicznych Szkół Muzycznych I stopnia z Bierunia i Krościenka nad Dunajcem.

  • 6 maja (sobota), o godzinie 18:00

Podczas koncertu usłyszymy organy (w mistrzowskim wykonaniu profesora Wacława Golonki), a także skrzypce, klarnet, trąbkę oraz wokal (sopran). Koncert odbędzie się w kościele parafialnym w Bieruniu Starym z okazji Święta Konstytucji 3 maja oraz Uroczystości Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

 

KoncertŹródło : https://www.bierun.pl/