Tychy. Msza św. z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich rocznika 1983.

 


– Niech Wasze zjednoczenie z Jezusem Chrystusem promieniuje przykładem i świętością życia na młodsze pokolenia kapłanów – powiedział abp Wiktor Skworc w homilii podczas Mszy sprawowanej w Kościele św. Marii Magdaleny w Tychach z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich rocznika 1983.

W homilii Metropolita Katowicki stwierdził, że świętowanie rocznicy święceń może prowadzić do stawiania sobie różnych pytań: o życie, Kościół czy przyszłość. – Odpowiedź na nie daje sam Jezus, wyznaczając właściwy kierunek drogi kapłańskiego życia: „Ty pójdź za mną” – powiedział.

 

Kapłanom przeżywającym 40. rocznicę święceń prezbiteratu dziękował za stałą i ofiarną posługę Ludowi Bożemu w Archidiecezji Katowickiej i poza jej granicami. – Niech Wasze zjednoczenie z Jezusem Chrystusem, Najwyższym Kapłanem, promieniuje przykładem i świętością życia na młodsze pokolenia kapłanów, aby czerpiąc z waszego doświadczenia mogli owocnie pełnić powierzoną misję – powiedział. – Do każdego z Was, Chrystus ponownie kieruje dzisiaj wezwanie: „Pójdź za Mną”! Bądź świadkiem Ewangelii do końca, do dnia, kiedy Pan odda ci wieniec chwały, przygotowany dla tych, którzy Go miłują –dodał.

Uroczysta Msza pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca była sprawowana w Kościele św. Marii Magdaleny w Tychach. Tamtejszy proboszcz – ks. Janusz Lasok – jest w gronie kapłanów świętujących 40. rocznicę święceń.


Źródło : https://www.radioem.pl/