Porażka i koniec sezonu tyskich koszykarzy.

SKS Starogard Gdański pokonał GKS Tychy 88:69. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 15:8. Później stracili jednak osiem punktów z rzędu i przegrywali nawet 23:31. Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty miejscowi odpowiedzieli serią 27:1, która rozstrzygnęła losy całej rywalizacji.

GKS przez ponad dziewięć minut nie trafił z gry, a jedyny punkt z rzutu wolnego zdobył Andrzej Krajewski. Rekordowo różnica sięgnęła 25 „oczek” (76:51). SKS trafił 13/31 „trójek”, a GKS miał fatalną skuteczność – 27 proc. (18/65 z gry). Zdecydowanie lepiej było w rzutach wolnych (25/26).

Gospodarze popełnili za to 21 strat przy 11 przeciwnika. Do sukcesu SKS poprowadzili Daniel Venzant – 21 punktów (7/9 z gry) oraz Filip Małgorzaciak, który rzucił 18 „oczek”. Dla GKS-u po 18 punktów uzyskali Piotr Wieloch oraz Patryk Kędel (2/9 z gry i 11/11 z rzutów wolnych).