Bieruń liderem edukacji.

 


Bieruń otrzymał nagrodę za bycie liderem edukacji. Wyróżnienie to w imieniu miasta odebrali burmistrz Bierunia Krystian Grzesica oraz Bożena Mosler-Gajdzik, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu. Miało to miejsce w Krakowie podczas uroczystej gali, będącej wyrazem uznania dla zaangażowania miast w doskonalenie edukacji.

„W edukacji zawsze chodzi o relacje.” Te słowa Sir Kena Robinsona, wybitnego eksperta, który przewidział rozwój edukacji, zostały przywołane na otwarciu gali Samorządowy Lider Edukacji, jaka 13 kwietnia odbyła się w Krakowie.

Samorządowy Lider Edukacji to prestiżowa nagroda, która jest świadectwem ciężkiej pracy i poświęcenia władz samorządowych, oświaty oraz nauczycieli. Jest to również uznanie ich wysiłków na rzecz stworzenia środowiska, w którym nauka i innowacje mogą się rozwijać.

Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Krakowie, Bieruń został nagrodzony aż w trzech kategoriach. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznano miastu, tytuł „Edukacyjnej doskonałości”  Szkole Podstawowa nr 3 w Bieruniu, a dodatkowo burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica, został odznaczony „Medalem Edukacyjnym”.

Nagrody te są świadectwem zaangażowania władz samorządowych i placówek oświatowych Bierunia w zapewnienie wysokiej jakości edukacji mieszkańcom Bierunia. Stawiając na nowoczesne metody nauczania i nowatorskie podejście, Bieruń daje przykład innym miastom w Polsce i poza jej granicami. Pokazuje również, że dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu każde miasto może zostać liderem edukacji.

Warto podkreślić, że obok Bierunia nagrodę tę otrzymały także takie miasta jak m.in. Katowice, czy Lublin.


Źródło : https://www.bierun.pl/