Multikino planuje zamknięcie kina w tyskim City Point.

 


Na początku marca 2022 roku działalność rozpoczęło Multikino w Gemini Park. Już od ponad roku w Tychach widzowie mogą oglądać największe premiery filmowe w najlepszej jakości i w najwyższym komforcie na rozkładanych fotelach SuperVIP!

Multikino Gemini Park w Tychach oferuje miłośnikom filmów siedem sal kinowych, które łącznie mieszczą ponad 540 osób. Wszystkie sale są wyposażone w najnowocześniej projektory Barco SP4K – poza Multikinem Gemini Park tylko dwa multipleksy w Polsce oferują tak innowacyjne rozwiązanie. Poza najwyższą jakością projekcji widzowie mogą liczyć również na wyjątkowy komfort podczas oglądania filmów, ponieważ kino jest w pełni wyposażone w najnowocześniejsze na polskim rynku, elektrycznie sterowane fotele SuperVIP. Dzięki temu seanse w Multikinie Gemini Park można oglądać w pozycji półleżącej – widz decyduje o ustawieniu fotela samodzielnie nim sterując.

Kino wyposażone w fotele SuperVIP to udogodnienie, na które czekali mieszkańcy w Tychach oraz na całym Śląsku. Potwierdza to frekwencja, która w Multikino Gemini Park jest już ponad 2 razy wyższa niż frekwencja w naszym drugim multipleksie, znajdującym się  Centrum Handlowym City Point.

Jeszcze przed uruchomieniem multipleksu z rozkładanymi fotelami SuperVIP liczba widzów w Multikino City Point nie była zadowalająca. Natomiast teraz, gdy nasi widzowie mają wybór, zdecydowanie preferują nasz nowoczesny obiekt w Tychy Gemini i właśnie na nim skupimy swoją działalność. Zmniejszenie frekwencji w Multikinie w City Point oraz niewielki ruch na terenie galerii sprawiają, że obiekt ten jest nierentowny. Z tego powodu nie przewidujemy kontynuowania tam działalności – wyjaśnia Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Od czasu otwarcia Multikina Gemini Park widzowie na rozkładanych fotelach SuperVIP najchętniej oglądali najnowszy film Jamesa Cameroan „Avatar: Istota Wody”, animację „Minionki: wejście Gru” oraz produkcję familijną, która weszła do kin na początku stycznia – „Kot w butach. Ostatnie życzenie”.


Informacja prasowa