Koleje Śląskie wprowadzają bilet za złotówkę na terenie Tychów.

 


Jak informują Koleje Śląskie, od 1 kwietnia w pociągach tej spółki zacznie obowiązywać nowa oferta specjalna „METRO”. Będzie to oferta skierowana do osób, które będą korzystały z pociągów spółki na terenie Tychów. Wszyscy podróżni będą mogli nabyć bilet za złotówkę między dwoma sąsiadującymi ze sobą przystankami.
Jak dodają przedstawiciele przewoźnika, nowa oferta ma charakter pilotażowy i w przyszłości może zostać rozszerzona o inne miasta z dużą ilością przystanków jak Katowice czy Bielsko-Biała. Zgodnie z zasadami nowej oferty podróżny, który będzie chciał odbyć podróż np. z Tychów do przystanku Tychy Lodowisko, będzie musiał kupić kilka takich biletów.W taki sposób za całą podróż z Tychów do Tychów Lodowiska zapłaci 4 złote.
Bilet będzie obowiązywał także w przejazdach do przystanku Tychy Żwaków, który jako jedyny z tyskich przystanków leży na innej trasie aniżeli te w kierunku Tychów Lodowiska.

Koleje Śląskie dodają, że nowy bilet będzie dostępny tylko w aplikacjach mobilnych oraz biletomatach, a u obsługi pociągu tylko w przypadku nieczynnych biletomatów lub ze stacji Tychy Żwaków gdzie biletomatu nie ma. W związku z tym podróżny jadący z Tychów Żwakowa do Tychów Zachodnich nie nabędzie (nawet z opłatą dodatkową za wystawienie biletu w pociągu) biletu za złotówkę między Tychami a Tychami Zachodnimi.


Źródło : https://www.rynek-kolejowy.pl/