GKS pokonał po raz drugi Unię Oświęcim i wyrównał stan półfinałowej rywalizacji.

GKS Tychy pokonał po raz drugi w czwartym meczu półfinałowym PHL Tauron Re-Plast Unię Oświęcim. W serii do czterech zwycięstw jest 2-2. Kolejne starcie w tej parze odbędzie się w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu. Mecz rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv

W czwartek na Stadionie Zimowym po dwóch tercjach było 1:0 dla miejscowych. W 37. minucie Filip Komorski wygrał bulik w tercji gości, podał do Romana Szturc, który uderzył mocno między parkanami bramkarza Unii. W 43. minucie Bartłomiej Jeziorski podwyższył na 2:0. Unia walczyła do końca, ale tylko raz umieściła krążek w siatce. Tyszanie wygrali 2:1. W serii jest 2-2 i rywalizacja rozpoczyna się od początku. Kolejne spotkanie tej pary odbędzie się w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu.

GKS Tychy – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• 1:0 Roman Szturc – (36:35)
  • 2:0 Bartłomiej Jeziorski – (42:18, 5/4)
  • 2:1 Andrij Denyskin – (48:45)

GKS Tychy (2): T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki; M. Gościński, F. Starzyński (2), B. Jeziorski – A. Younan (2), A. Nilsson; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura; J. Juhola, R. Galant, S. Marzec (2) oraz M. Ubowski.

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow, A. Jerofejevs; A. Denyskin, K. Dziubiński, P. Padakin – F. Pangiełow-Jułdaszew (2), K. Jākobsons; E. Ahopelto, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; J. Sołtys, T. Laakso (2), D. Wanat (2) oraz A. Prusak.