Podsumowanie weekendu w Tyskiej Lidze Futsalu – Luz Blues Team pieczętują awans.

 


Luz Blues Team postawili „kropkę nad i” i po zwycięstwie 6:2 nad Oszołomami zapewnili sobie awans do 1 ligi. Całe spotkanie odbywało się pod dyktando „Bluesmenów”, którzy mieli w niedzielę nieco ułatwione zadanie, bowiem ich rywale zagrali w tym spotkaniu w zaledwie 5-osobowym składzie. Jak zwykle pierwsze skrzypce rozegrał duet D.Błaszczyk & M. Muzalewski, który w sumie zdobył 5 bramek dla swojego zespołu. Oszołomy zdaje się nie chcieli za bardzo popsuć święta swoim kolegom z osiedla A, będąc tylko tłem dla swoich rywali. Teraz przed Luz Blues Team 3 ostatnie mecze w sezonie 2022/2023 po zakończeniu którego nadejdzie bardzo intensywny czas na rynku transferowym, bowiem bez wzmocnień ani rusz, jeśli chodzi o grę w 1 lidze.

Swoje święto na własne życzenie zepsuli sobie Tyskie Dzbany, którzy po najbardziej szalonym meczu niedzieli ulegli Jesionom 5:6. W tej istnej futsalowej wojnie więcej zimnej krwi zachowali gracze Jesion, którzy tego dnia w swoim składzie mieli fenomenalnego Yaroslava Tokarchuka – autora 4 trafień.Dzbany w niedzielę wyglądali na mocno rozkojarzonych, a ich głównym problemem zdawał się być brak koncentracji, szczególnie w aspektach defensywnych. Zespół Kacpra Śmigla miał jednak ten komfort, że w poprzednich 12 spotkaniach wypracował na tyle bezpieczną przewagę, że mógł pozwolić sobie na chwilę słabości jaką była potyczka z Jesionami. Fakty są takie, że chwilę po zakończeniu tego meczu Śmigiel i Spółka unieśli do góry puchar oznaczający awans do 1 ligi.

Problemów z odniesieniem zwycięstw w 2 lidze nie mieli Amsterdam (wygrana 6:1 z Lekarzami) oraz Football Club Brothers (zwycięstwo z Unknown Team 8:3). Szczególne znaczenie miało zwycięstwo „Braci”, którzy dzięki zdobyciu kompletu punktów powiększyli swoją przewagę nad resztą stawki w perspektywie walki o TLF CUP. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że o szóste (ostatnie dające  prawo gry w TLF CUP) walczyć będą Oszołomy, Unknown Team oraz KS Pampeluna ’06. Szanse na grę w turnieju kończącym sezon 2022/2023 definitywnie stracili dzisiaj Lekarze.

W niedzielę w 1 lidze swoje zadania wypełniło Trzech Króli czyli The Naturat Hydro Optima, La Zabawa i Piwkarzyki. Wygrane „Fiołków” i „Piwoszy” rodziły się jednak w niesamowitych bólach. Ci pierwsi jeszcze w 33 minucie zaledwie remisowali z From UA, ale w ostatnich 7 minutach podkręcili tempo i ostatecznie wygrali 4:1. Z kolei Miłośnicy Złotego Trunku byli w jeszcze gorszej sytuacji, bowiem po pół godzinie gry niespodziewanie przygrywali z Adwokatami 1:2. Ostatnie 10 minut meczu to jednak całkowita dominacja Piwkarzyków, którzy 4-krotnie pokonali Dawida Bilskiego i ostatecznie 2-krotni Mistrzowie TLF dopisali na swoje konto cenne 3 punkty oznaczające już przynajmniej 3 miejsce na koniec sezonu.

O ostatnim meczu nie ma co dużo pisać poza wynikiem. La Zabawa rozbiła Bieruńskich Grajków aż 14:0, a na uwagę zasługuje jeszcze kapitalna dyspozycja Mateusza Żytki, który tego dnia zdobył aż 8 bramek!!! Ten fenomenalny wyczyn pozwolił kapitanowi La Zabawy objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców w 1 lidze.

W marcu wchodzimy na ostatnią prostą sezonu 2022/2023, a to co najważniejsze odbędzie się w najbliższych tygodniach. Przed nami bezpośrednie mecze prowadzącej trójki, które będą decydujące dla losów 13 edycji TLF. Na grafikach znajdziecie komplet wyników z niedzieli oraz aktualne tabele obu lig.Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl