Posadź drzewo dla swojego dziecka.

 


Tyszanie, którym dziecko urodziło się w 2022 roku, mogą upamiętnić ten moment tradycyjnym posadzeniem drzewa. Wydarzenie zaplanowane jest na połowę maja, ale chętni mogą zapisywać się po sadzonki już od 1 marca.

Posadzenie drzewa upamiętniającego narodziny dziecka jest całkowicie bezpłatne, a o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez poniższy formularz internetowy.

Formularz zgłoszeniowy akcji „RODZINNE SADZENIE DRZEW”>>

Drzewa sadzone będą w Parku Suble, Rodzinnym Parku bł. Karoliny, na terenie zielonym przy ul. Dąbrowskiego, na skwerze przy ul. Czystej oraz na terenie zielonym przy ul. Burschego.

Akcja rodzinnego sadzenia drzew zapoczątkowana została w ubiegłym roku. Wówczas blisko 90 rodzin posadziło m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy, tworząc przy tym miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, upamiętniające ten wyjątkowy moment w ich życiu.


Źródło : https://umtychy.pl/