Produkowany w Tychach Jeep® Avenger uznany za Najlepszy Rodzinny SUV 2023 roku na świecie.

 


Jeszcze zanim pierwsze samochody trafiły do klientów w Europie, całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep® Avenger zyskał ogromne uznanie mediów, zdobywając tytuł najlepszego rodzinnego SUV-a w plebiscycie “Women’s World Car of the Year 2023” (WWCOTY).

W 13. edycji nagród, kompaktowy B-SUV znalazł się na krótkiej liście wraz z 12 innymi rodzinnymi SUV-ami, a o zwycięstwie zadecydował międzynarodowy zespół jurorek pochodzących z 45 krajów. Wynik został ogłoszony dzisiaj.

Ogłaszając nagrodę, Marta García, prezes wykonawcza WWCOTY, powiedziała: „Jeep Avenger jest godnym zwycięzcą w swojej kategorii. Z jednej strony dziedziczy całą legendę marki Jeep, ale jednocześnie jest nowoczesny za sprawą w 100 procentach elektrycznego napędu. To zaangażowanie w przyszłość, które klienci z pewnością docenią”.

„Women’s World Car of the Year” (WWCOTY) to jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda przyznawana wyłącznie przez kobiety, dziennikarki motoryzacyjne. Samochody zgłoszone do plebiscytu WWCOTY są oceniane pod kątem doskonałości w swoich segmentach. Przy oddawaniu głosów jurorki biorą pod uwagę aspekty takie, jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, wydajność i wpływ na środowisko. W tym roku praca jurorek upłynęła pod znakiem ewolucji branży w kierunku bardziej wydajnych i zrównoważonych modeli. Avenger zaimponował jurorkom „udanym designem, doskonałymi możliwościami terenowymi” oraz zmniejszonym wpływem na środowisko.

„Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni, że to międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych wybrało pierwszy w historii całkowicie elektryczny SUV marki Jeep jako zwycięzcę tej ważnej nagrody” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. „Chciałbym podziękować jurorkom za ich uznanie. Jeep Avenger odgrywa kluczową rolę w naszej globalnej strategii elektryfikacji, a marka cały czas dąży do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów.”

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rozwijającej się kategorii B-SUV-ów, drugim pod względem wielkości europejskim segmencie. Przeznaczony dla ludzi aktywnych, którzy poszukują SUV-a o kompaktowych wymiarach, Jeep Avenger oferuje mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Zapewnia 400 km zasięgu w cyklu mieszanym (WLTP), który w cyklu miejskim zwiększa się do ponad 550 km. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w 2022 roku, Jeep Avenger zyskał już uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów z branży. W styczniu Avenger zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2023. Od momentu otwarcia zamówień na wersję 1st Edition (1 grudnia 2022 roku), a następnie na całą gamę (11 stycznia 2023 roku) sprzedano ponad 12 000 sztuk.

Światowy Kobiecy Samochód Roku
„Women’s World Car of the Year” (WWCOTY) to jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda przyznawana wyłącznie przez kobiety, dziennikarki motoryzacyjne. Została zainicjowana w 2009 roku przez nowozelandzką dziennikarkę motoryzacyjną Sandy Myhre. Obecnie Sandy Myhre jest honorową przewodniczącą, natomiast Marta García pełni funkcję prezesa wykonawczego. Ta wyjątkowa nagroda ma na celu wyróżnienie najlepszych samochodów roku i oddanie głosu kobietom w świecie motoryzacji. Jeśli chodzi o samo głosowanie, to kryteria opierają się na tych samych zasadach, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Jurorki nie wybierają „samochodu dla kobiet”, ponieważ taka kategoria nie istnieje. Kobiece jury, podejmując decyzję dotyczącą wyboru zwycięskiego samochodu, kieruje się kryteriami takimi jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, wydajność i wpływ na środowisko.


Źródło : https://www.media.stellantis.com/