Podsumowanie działań „Bezpieczny Pieszy”.

 


Blisko 100 ujawnionych wykroczeń – tak można podsumować wczorajsze działania tyskiej drogówki. Funkcjonariusze od godzin porannych zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz kierujących, którzy dopuszczali się przewinień w ruchu drogowym.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny Pieszy”. Na celowniku mundurowych byli przede wszystkim piesi oraz kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia. Policjanci ujawnili łącznie 96 wykroczeń. Przewinienia jakich dopuścili się kierujący pojazdami dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto policjanci ujawnili 10 wykroczeń związanych z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

PAMIĘTAJMY !!!

W okresie jesienno-zimowym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych. Jedną z ich przyczyn jest brak odpowiedniej widoczności w porze wieczorowo-nocnej. Praw fizyki oszukać się nie da. Nie ma takiego pojazdu który zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie i to właśnie te trzy elementy mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem. Nasze szanse jako pieszych niewyobrażalnie wzrastają wtedy, kiedy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski w myśl zasady „widoczny = bezpieczny”. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/