Nowy kontrakt Wiktora Żytka z GKS-em.

 


Do GKS-u Tychy trafił dokładnie dwa lata temu i jego gra w zielono-czarno-czerwonych barwach będzie trwać nadal. Wiktor Żytek, bo o nim mowa przedłużył dzisiaj swój kontrakt z tyskim klubem, podpisując umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

28-letni zawodnik występujący najczęściej w roli defensywnego pomocnika do Tychów przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Puszczy Niepołomice, w przerwie zimowej sezonu 2020/21. W ciągu dwóch lat gry w GKS-ie stał się jego podstawowym graczem, notując przy tym bardzo solidne liczby.

Podobnie jak dwa lata temu szczegóły pozyskania Wiktora z Puszczy Niepołomice były dogrywane w nietypowym miejscu, bo w… piekarni, tak i teraz można powiedzieć „upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu”. Jesteśmy na zgrupowaniu w Wałbrzychu, gdzie drużyna przygotowuje się do rundy wiosennej, a dziś udało nam się przedłużyć z Wiktorem kontrakt o dwa lata. Myślę, że „Żyto” podczas swojego dotychczasowego pobytu w Tychach zaskarbił sobie sympatię oraz zaufanie kibiców i kolegów z szatni, dzięki swojemu zaangażowaniu, a także charakterze oddanym na boisku. Cieszymy się, że zostaje z nami – zdradza Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Żytek z trójkątem na piersi rozegrał dotychczas 65 spotkań w Fortuna 1 Lidze, strzelając w nich 7 bramek i notując 5 asyst. Ponadto wystąpił także w trzech spotkaniach pucharowych.

Myślę, że zarówno dwa lata temu, jak i teraz szybko doszliśmy do porozumienia. Tak musi być, żeby móc skupić się już na pracy na boisku. Czuje się w klubie bardzo dobrze, staram się też pełnić swoją rolę również w szatni i pomagać chłopakom. Oby tak dalej! – mówi Wiktor Żytek po podpisaniu nowego kontraktu.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/