Trwają zapisy do udziału w 9 edycji Bieruńskiego Biegu Utopca.

 


Trwają zapisy do udziału w dziewiątej edycji Bieruńskiego Biegu Utopca, który zaplanowany jest na 29 stycznia 2023 roku. Na facebookowym FanPage’u BIERUŃSKIEGO BIEGU UTOPCA na bieżąco znajdować będziecie informacje dotyczące nadciągającego wielkimi krokami wydarzenia. Zapraszamy do udziału!

Przypominamy, że Bieruński Bieg Utopca towarzyszy Finałowi Wielkiej Orkietrze Świątecznej Pomocy w Bieruniu, a środki uzyskane z „wpisowego” zasilają konto WOŚP. Jak, co roku „baza” wydarzenia zlokalizowana zostanie na Hali Sportowej przy ulicy Szarych Szeregów, gdzie będzie można poczęstować się gorącym posiłkiem, a także odwiedzić stoisko miejskie. Wydział Promocji Urzędu Miejskiego będzie miał dla zawodników sporo niespodzianek! Na hali odbędzie się również dekoracja najlepszych zawodników.

Zmagania uczestników tytularnego biegu odbywają się na dwóch dystansach: 17 km oraz 5,65 km. Drugi dystans gromadzi także amatorów nordic walking, którzy mają okazję przemaszerować malowniczą trasę wokół zbiornika wodnego Łysina w nieco wolniejszym tempie.  Śmiałkowie starujący w biegu na 17 km mają do pokonania wymagającą trasę wiodącą przez grząskie pola, nieutwardzone, błotniste drogi oraz liczne pagórki.

W tym roku, wśród startujących będzie także ekipa z Moravsky’ego Berouna – naszego partnerskiego miasta z Czech. Do Bierunia przybędą władze Moravsky’ego Berouna, a także zwykli mieszkańcy, którzy pragną zasilić zbiórkę pieniężną na WOŚP oraz dobrze bawić się na sportowo.

Jednocześnie informujemy, że w niedzielę, 29 stycznia, w godzinach 7:00 – 15:00 zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego na Starówce. Rynek zamknięty zostanie dla ruchu kołowego. Ponadto, nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach, którymi pobiegną uczestnicy biegu, tj.: Oświęcimska, Macieja, Licealna, Wita,  Łysinowa,  Polna,  Wylotowa, ks. P. Macierzyńskiego i Krakowska (odcinek od skrzyżowania drogi powiatowej ul. Chemików do drogi gminnej ul. Rynek).


Źródło : https://www.bierun.pl/