Na „dzikiej plaży” powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny.

 


Nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Projekt zakłada także budowę toalet publicznych, strefy wypoczynku oraz miejsc postojowych dla rowerów.

11 stycznia 2023 roku Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na dzierżawę na działki znajdującej się na „dzikiej plaży” na Paprocanach (przetarg odbył się w listopadzie ubiegłego roku). Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny,  powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej. – To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia – mówi przedsiębiorca, Rober Jarkulisz.

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. „Dzika plaża” to miejsce, które tyszanie chętnie odwiedzają na rowerach, dlatego dla rowerzystów powstaną miejsca postojowe. Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za rok będzie nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.

This slideshow requires JavaScript.Źródło : https://umtychy.pl/