Policjanci tyskiej drogówki podsumowali działania „Trzeźwość”.

 


Policjanci tyskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość”. Mundurowi przeprowadzili ponad 600 kontroli trzeźwości kierujących. Jeden z nich popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, a dwóch wykroczenie prowadząc po użyciu alkoholu. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy przeprowadzili wczoraj działania skierowane na trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Policjanci przeprowadzili ponad 600 badań trzeźwości. W ich ręce wpadło 3 nietrzeźwych kierowców. Dwóch poleniło wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu. Trzeci prowadził w stanie nietrzeźwości, a wynik jego badania wykazał ponad promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Dla tych nierozważnych kierowców Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/