Tyski Szpital Megrez planuje inwestycje za ponad 35 mln zł.

 


Kompleksowy remont czeka oddziały chirurgii ogólnej i onkologicznej, chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu i obserwacyjno-zakaźny.

W 2021 r. w szpitalu otwarto zbudowany praktycznie od podstaw oddział ginekologiczno-położniczy, porodówkę i oddział neonatologiczny, które należą do najlepszych w regionie. Powstały też gabinety obserwacyjno-zakaźne dla pacjentów z COVID-19, kupiono wiele nowych urządzeń, m.in. aparaty do tlenoterapii i kardiomonitory. W tym roku zakończono termomodernizację budynku szpitala, który zyskał nowoczesny wygląd, z neonem na dachu.

Na początku 2023 roku, kosztem ponad 23 mln zł, rozpocznie się przebudowa i remont dwóch ważnych oddziałów zabiegowych: chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, zlokalizowanych na piątym piętrze bloku łóżkowego. To oddziały, gdzie trafiają pacjenci m.in. po wypadkach komunikacyjnych, z poważnymi urazami, w stanie zagrożenia życia czy chorzy onkologicznie.

W ramach zaplanowanego na półtora roku remontu odnowione zostaną sale chorych wraz z łazienkami, a kadra zyska pomieszczenia socjalne o odpowiednim standardzie. Wymienione będą wszystkie instalacje. Oddziały będą wyposażone w nowe meble. Modernizacja obejmie też system wentylacji, a w części pomieszczeń pojawi się klimatyzacja. Pieniądze na remont przekazał samorząd Tychów.

Drugą znaczącą inwestycją, o wartości prawie 12 mln zł, będzie przebudowa trzeciego i czwartego piętra budynku zakaźnego, na tyłach szpitala. Oddział obserwacyjno-zakaźny zostanie kompleksowo odnowiony – planowany jest generalny remont pomieszczeń dla chorych i kadry medycznej, wymiana okien, drzwi i wind, docieplenie dachu, zakup nowego wyposażenia i sprzętu medycznego. Współfinansowany z unijnych środków remont potrwa do końca przyszłego roku.