Nowy samochód w OSP Lędziny.

 


W sobotę 17 grudnia 2022 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kontnego odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie ciężkiego samochodu pożarniczego Volvo FMX 4×4 GCBA 5/32. Koszt zakupu nowego samochodu to 1 450 000,00 zł. Inwestycja ta była możliwa dzięki środkom pochodzącym z Budżetu Miasta Lędziny – w wysokości 900 000,00 zł, środkom przekazanych przez Marszałka Województwa Śląskiego – w wysokości 50 000,00 zł oraz środkom otrzymanym z Komendy Głównej Państwowej Straży pożarnej – wysokości 500 000,00 zł.

Nowy samochód w OSP, to przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców. Znacząco poprawią się także warunki pracy naszych strażaków, a także pozwoli im być jeszcze bardziej skutecznymi w pracy. Formalnego przekazania na ręce strażaków po podpisaniu aktu przekazania przez strony dokonała Burmistrz Miasta – Krystyna Wróbel. Na uroczystości obecny był także proboszcz parafii św. Anny w Lędzinach – ks. Sławomir Szweter, który dokonał poświęcenia samochodu.

Nowy nabytek OSP Lędziny to ciężki uterenowiony samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo Truks FMX 4×4 5/32 w zabudowie wykonanej przez firmę BOCAR. Jako bazę wykorzystuje on 2-osiowe podwozie Volvo z specjalizowanej i specjalistycznej rodziny FMX. Podwozie ma układ napędowy 4×4 i fabryczną, wydłużoną, załogową kabinę. Kabiną opracowano w ścisłej współpracy z producentami nadwozi i służbami ratowniczymi, w oparciu o normę EN 1846 dla pojazdów pożarniczych i ratowniczych. Kabina zawiera kilka ulepszeń zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów strażackich i ratowniczych. W przekazanym egzemplarzu kabina przeznaczona jest łącznie dla 6 osobowej załogi. Samochód posiada zbiornik wody o pojemności 5 m3 i autopompę o wydajności 3700 l / minutę.


Źródło : http://ledziny.pl/