Plan przygotowań GKS-u Tychy do rundy wiosennej.

 


Piłkarze GKS-u Tychy meczem sparingowym z Ruchem Chorzów zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. Po okresie nieco ponad trzytygodniowej pracy indywidualnej, podopieczni Dominika Nowaka do wspólnych treningów powrócą 4 stycznia.

O tym, że nadchodzące tygodnie nie będą dla tyskich piłkarzy czasem urlopów mówił po meczu z Ruchem trener Dominik Nowak.

Będzie to czas podtrzymania wydolności, wytrzymałości, aby praca wykonana w ostatnich dniach była kontynuowana. Mimo że nie będziemy się w tym okresie codziennie widywać, to zawodnicy swoje będą musieli wykonać przez pięć dni w tygodniu. Wszystko zostało szczegółowo rozpisane, a my jako sztab będzie na bieżąco każdego z piłkarzy monitorować – tłumaczy szkoleniowiec GKS-u.

Po raz pierwszy w 2023 roku tyszanie spotkają się w środę, 4 stycznia, czym rozpoczną docelowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Potrwa on pięć tygodni, w trakcie których Trójkolorowi udadzą się na zgrupowanie do Wałbrzycha i rozegrają pięć meczów kontrolnych.

Inauguracja wiosny w Fortuna 1 Lidze planowana jest na weekend 10-12 lutego, a GKS zmierzy się wówczas na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Plan przygotowań GKS Tychy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi:

  • 4 stycznia – pierwszy trening po przerwie świąteczno-noworocznej
  • 14 stycznia – sparing ze Skrą Częstochowa
  • 20 stycznia – sparing z Puszczą Niepołomice
  • 21-28 stycznia – zgrupowanie w Wałbrzychu
  • 24 stycznia – sparing, przeciwnik w trakcie ustalania
  • 28 stycznia – sparing z KKS-em Kalisz
  • 3 lutego – sparing z GKS-em Katowice

* W planie sparingów mogą nastąpić korekty. Godziny i miejsca rozgrywania sparingów będą podawane na bieżąco


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/