Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu.

 


W przedświąteczny weekend – 17-18 grudnia bieruński rynek wypełni się mnóstwem atrakcji, występami artystycznymi i świątecznym klimatem.

Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje, pyszne jedzenie i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój – tak w skrócie wyglądać będzie JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2022 w Bieruniu.

  • Sobota 17 grudnia będzie dniem handlowym – już od rana w naszym nastrojowym, jarmarcznym miasteczku będziecie mogli skorzystać z bogatej oferty przeróżnych stoisk rękodzielniczych oraz strefy gastronomicznej.
  • Niedziela 18 grudnia to dzień handlowo-artystyczny.

Zapraszamy na występy dzieci i młodzież z bieruńskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych Bieruńskiego Ośrodka Kultury, którzy zaprezentują swój świąteczny repertuar. Po nich odbędzie się koncert kapeli góralskiej Karpackie Zbóje.

Dostępna będzie także moc atrakcji – choinka oraz sanie Mikołaja, przy których będzie możliwość zrobienia zdjęcia, warsztaty dekorowania pierników przygotowanych przez klasę gastronomiczną z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, warsztaty plastyczne z ozdób świątecznych oraz malowanie twarzy.
W przerwie między występami odbędzie się spektakl dla dzieci pt.: ‘’Rudi-opowieść zimowa’’ w wykonaniu aktorów Teatru Stańczyk. Podczas występów artystycznych także będzie można skorzystać z oferty stoisk rękodzielniczych i gastronomicznych.Źródło : https://www.bierun.pl/