Samochód nie odpala ? Pomoże tyska Straż Miejska.

 


Jak co roku w okresie jesienno-zimowym informujemy mieszkańców, że Straż Miejska w Tychach posiada urządzenie rozruchowe wspomagające odpalenie silnika pojazdu w przypadku problemów z akumulatorem.

W nagłych i awaryjnych sytuacjach patrol może zostać skierowany przez dyżurnego SM do udzielenia pomocy w uruchomieniu samochodu.

W takich przypadkach wystarczy zadzwonić na numer alarmowy Straży Miejskiej 986.

Kierowco! Pamiętaj, że aparat rozruchowy i patrol Straży Miejskiej to nie jest rozwiązanie problemu niesprawnego akumulatora w Twoim samochodzie.

Straż Miejska pomaga, ale nie naprawia pojazdów! Nie zawsze da się „ożywić” akumulator.

Dyżurny przyjmie prośbę o pomoc, ale patrol zostanie wysłany tylko w przypadkach kiedy strażnicy nie będą aktualnie realizować zgłoszonych interwencji.

Zawsze priorytetem dla działania SM będzie ratowanie zagrożonego życia i zdrowia mieszkańców. W takich przypadkach „ratowanie” akumulatorów musi zejść na dalszy plan.

Jeśli zgłoszenia będą się powtarzać i będą dotyczyć tych samych kierowców, dyżurny SM odmówi udzielenia pomocy w uruchomieniu pojazdu. W takich przypadkach kierowcom, którzy wykorzystują strażników jako bezpłatną pomoc drogową radzimy wizytę w warsztacie samochodowym lub zakup nowego akumulatora.

Jeśli czas oczekiwania na przyjazd patrolu się wydłuży – Kierowco nie miej pretensji do funkcjonariuszy. Pomagamy bezinteresownie, a w codziennej służbie zdarzają się nieprzewidywane sytuacje, na które nie ma wpływu ani dyżurny przyjmujący Twoją prośbę ani patrol przemieszczający się w terenie.


Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/