Pomóż dzieciom dotrzeć na rehabilitację ! Wspomóż zakup mikrobusu.

 


Rodzice z tyskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizują zbiórkę na zakup mikrobusa.

Koło PSONI prowadzi w Tychach Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym dzieci z mniejszą i większą niepełnosprawnością realizują obowiązek szkolny, uczestnicząc w codziennej terapii i rehabilitacji.

Aby dojechać do OREW dzieci potrzebują busa, bo w olbrzymiej większości są przewożone w wózkach specjalistycznych. I tutaj cały problem bo bus, który obecnie użytkują – prawie 20 letni – od jakiegoś czasu się psuje i buntuje. Naprawy pochłaniają masę funduszy, o które coraz ciężej. W obecnych czasach trudno jest kupić jakikolwiek samochód bo sami Państwo wiecie, brak części, producenci ograniczyli produkcje, najpierw covid a teraz wojna za wschodnią granicą. Ale kupno samochodu przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością ruchową graniczy z cudem.

Zwróciliśmy się do urzędów w naszym mieście – Urząd Miasta Tychy obiecał mega wsparcie, dostaliśmy również fundusze z PFRON oraz od lat wspiera nas Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska, które również obiecało pomoc.

Cena w ciągu dwóch miesięcy wzrosła o 60.000 zł. I tej kwoty właśnie brakuje.

Pomóżcie zebrać tę kwotę !!!

KLIKNIJ TUTAJ BY POMÓC

 


Źródło : https://zrzutka.pl/