Podsumowanie policyjnych działań związanych z dniem „Wszystkich Świętych”.

 


Zakończył się długi weekend oraz działania związane z dniem „Wszystkich Świętych”. O bezpieczeństwo na drogach oraz w rejonach cmentarzy dbali policjanci drogówki wspierani przez mundurowych wydziału prewencji oraz kryminalnych. W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz młodzież liceum mundurowego. Weekend minął spokojnie i bezpiecznie, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Od dnia 28 października do 2 listopada trwały działania związane z dniem „Wszystkich Świętych”. Warunki atmosferyczne sprzyjały kierowcom. Pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, ten czas przebiegł spokojnie i bezpiecznie. W ciągu 6 dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a do kolizji wyjeżdżali 13 razy. Ponadto mundurowi w tym czasie zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z czego jeden popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, a czterech pozostałych popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Łącznie mundurowi wykonali ponad 600 badań na zawartość alkoholu w organizmie kierujących.

O bezpieczeństwo na drogach oraz w rejonach cmentarzy dbali policjanci wydziału ruchu drogowego wspierani przez mundurowych wydziału prewencji oraz kryminalnych. W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz młodzież liceum mundurowego.

Czuwali oni nad płynnością ruchu w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych, jak również patrolowali okolice cmentarzy i parkingów, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Mundurowi wraz z uczniami klasy policyjnej prowadzili także działania profilaktyczne, rozdając elementy odblaskowe oraz etui na karty bankomatowe.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo zakończenia działań apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/