Stypendia dla wybitnych studentów miasta Tychy.

 


Na wczorajszej sesji Rady Miasta Tychy (27.10) prezydent Tychów – Andrzej Dziuba oraz Przewodnicząca Rady Miasta Tychy – Barbara Konieczna wręczyli stypendia wybitnym tyskim studentom i studentkom.

– To naprawdę niesamowite, że tak młodzi ludzie osiągają takie sukcesy. Jesteśmy ogromnie dumni, że mamy w mieście tak zdolną młodzież – mówi Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.  – Gratuluję wszystkim tegorocznym stypendystom i życzę im wielu kolejnych sukcesów oraz konsekwencji w dążeniu do realizacji swoich planów i marzeń – mówi Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów.

Stypendia Quod discis tibi dis cis zostały w tym roku przyznane 5 osobom. Otrzymali je:

– Martyna BONK – Studentka kierunku Lekarsko – Dentystycznego na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautorka publikacji naukowych. Wolontariuszka działań na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia – pomoc w pracy punktów szczepień przeciwko COVID – 19.

– Paweł SZCZĘSNY – Student kierunku Geografia na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Wolontariusz biegów parkun Polska, współtwórca ogólnodostępnego kursu maturalnego poradnikigeograficzne.pl i współtwórca kanału edukacyjnego Poradnik Geograficzny. Autor publikacji naukowych.

– Tomasz BUDZOSZ – Student kierunku Zarządzanie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy w latach 2019-2021. Obecnie Opiekun Młodzieżowej Rady. Zaangażowany w wiele projektów i inicjatyw adresowanych do Mieszkańców Miasta Tychy min.”Tyskie Mikołajki na kołach”, „Wigilia dla potrzebujących”,”WOŚPowa Gra Miejska”.

– Oktavia BUJNOWICZ – Studentka kierunku Gitara klasyczna Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Udział w licznych koncertach min. zdobywczyni I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Kutnej Horze.
Publikacje w ogólnopolskim magazynie gitarowym. Oktavia znalazła się w gronie 25 gitarzystów, których jury zakwalifikowało do przesłuchań II etapu Konkursu Gitarowego im. Jana Edmunda Jurkowskiego w ramach XVIII Śląskiej Jesieni Gitarowej w Tychach.

– Katarzyna JANIK – Studentka kierunku Lekarsko – Dentystycznego na Wydziale Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka publikacji naukowych w tyskim czasopiśmie COGITO. Brała udział w akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie.

Stypendium dla wybitnych studentów miasta Tychy wynosi 1 789,42 zł (wypłacane jest jednorazowo).


Źródło : https://umtychy.pl/